STS
Sliggy Team Liquid VCT Champions 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Skład VALORANTA w Liquid bez szkoleniowca

Tuż przed inauguracyjnym meczem w ramach drugiego etapu VALORANT Champions Tour 2022 okazało się, że Team Liquid pozostał bez trenera. Swoje pożegnanie z zespołem niespodziewanie ogłosił bowiem Connor „Sliggy” Blomfield.

Rozstanie po pierwszym etapie VCT

Ustąpiłem z zespołu po powrocie Islandii, a powodem takiej decyzji były różnice w kwestii wizji oraz kierunku, w którym powinien podążyć zespół – przyznał brytyjski trener za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Dziękuję Teamowi Liquid oraz wszystkim fanom za wsparcie, jakie mi okazywano. Wszyscy byliście fantastyczni. Dzięki chłopakom stąd będę miał jedne z najlepszych wspomnień w moim życiu. Ponadto bardzo dużo się tu nauczyłem. Jeżeli zaś chodzi o przyszłość, to zamierzam wziąć sobie krótką przerwę. Nadal jestem jednak związany z Liquid i już w przyszłym tygodniu zaczynam streamowanie – zakończył.

Blomfield to jedna z tych osób, które na scenę VALORANTA przeszły z Counter-Strike’a. Wcześniej Brytyjczyk próbował swoich sił zarówno w wersji Source, jak i Global Offensive, nigdy jednak nie odniósł większych sukcesów. Tak więc już w 2016 roku Sliggy zaczął na różnych eventach pełnić rolę obserwatora i jako taki pojawił się m.in. na trzech Majorach CS:GO. Z kolei w kwietniu 2020 roku objął stery w fish123, czyli zespole, który cztery miesiące później został zaangażowany przez Liquid. Pod jego wodzą międzynarodowy skład dotarł do czołowej czwórki ubiegłorocznych mistrzostw świata w Berlinie, ale podczas finałów pierwszego etapu VCT 2022 w Reykjavík jego ekipa nie zachwyciła i odpadła już w fazie grupowej.

Skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Dom „soulcas” Sulcas
Travis „L1NK” Mendoza
Adil „ScreaM” Benrlitom
Elias „Jamppi” Olkkonen
Nabil „Nivera” Benrlitom
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
tudsoN Anonymo Esports RMR 2022

Anonymo rozpoczyna testy snajperów. Co dalej z tudsoNem?

Zdrowotne problemy tudsoNa Niemniej już po zakończeniu zmagań więcej niż o wyniku Anonimowych mówiło się o problemach zdrowotnych Filipa "tudsoNa" Tu...