STS
fot. fb.com/DonPAGO

Streamers League, czyli międzynarodowy turniej VALORANTA o 30 tysięcy euro

Liga streamerów powraca. Ale tym razem w formule międzynarodowej, przez co teraz zawody znane będą pod nazwą Streamers League. Ponownie nie zabraknie jednak znajomych twarzy, które staną do walki o niebagatelną pulę nagród, a polem ich walki będzie VALORANT.

Influencerzy na start!

Zmagania toczyć się będą w pięciu regionach, tj. Czechach/Słowacji, Polsce, Grecji, Rumunii oraz Węgrzech. Wszędzie na linii startu zameldowało się po osiem ekip, na których czele stanęli znani lokalni influencerzy. Ci wcześniej zbudowali swoje składy, by wraz z nimi powalczyć o udział w lanowych finałach. W przypadku trzech ostatnich krajów eliminacje już się zresztą zakończyły, natomiast w ten weekend w akcji oglądać będziemy polskie zespoły. Odpowiedzialne za nie były takie osoby, jak Mateusz „PAGO” Pągowski, Jakub „Jacob” Wrotniak, Kuba „Holak” Holak, Krystian „terp” Terpiński, Patrycja „wpatka” Wesołowska, Pawel „saju” Pawelczak, Damian „Seny” Łuciów oraz Stasiu „Thorek” Świątkowski.

Transmisję z polskich eliminacji śledzić będzie można zarówno na kanałach influencerów, jak i w ramach oficjalnego streamu pod tym adresem. Co ważne, pięciu reprezentantów regionów ostatecznie udadzą się do Wrocławia, bo to właśnie tam zorganizowane zostaną lanowe finały Streamers League w VALORANTA, których stawką będzie łączna pula nagród w wysokości 30 tysięcy euro. Do owej piątki dołączona zostanie również szósta drużyna, która zostanie wyłoniona w ramach tzw. HyperX WildCard. W tym wypadku decydujące znaczenie będzie mieć popularność, bo o tym, kto zgarnie dziką kartę od partnera wydarzenia, firmy HyperX, zdecyduje społeczność, a raczej jej głosy.

Za projekt Streamers League odpowiedzialne są esportowa firma realizacyjna 3League oraz agencja esportowa KNACKS. Więcej informacji o imprezie znaleźć można na jej oficjalnej stronie internetowej.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ROG Masters East EMEA 2022

Nadchodzi ROG Masters East EMEA 2022, trwają zapisy do polskich kwalifikacji

Duże pieniądze i występ na międzynarodowych zawodach Eliminacje krajowe rozpoczną się 21 maja i pomogą wyłonić dwunastu reprezentantów z 27 państw, k...