STS
Azhi, PSG Talon, MSI 2022
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

G2, Evil Geniuses, RNG i PSG Talon. To te drużyny zobaczymy w dalszej części MSI

Za nami przedłużony dzień rozgrywek Mid-Season Invitational 2022. Poznaliśmy aż cztery drużyny, które oficjalnie już w przyszłym tygodniu będą mierzyć się ze sobą w Rumble Stage’u. Na samym początku dnia G2 Esports oraz Evil Geniuses zapewniły sobie miejsce w kolejnym etapie, a po południu tego samego dokonały Royal Never Give Up oraz PSG Talon.

Wszystko poszło zgodnie z planem

Na start dzisiejszych potyczek Evil Geniuses po raz trzeci stawiło czoła G2 Esports. Podopieczni Dylana Falco mogli już zatem na samym starcie rozgrywek zagwarantować sobie awans do drugiej fazy turnieju. I tak też się stało. Co prawda samo spotkanie nie było łatwe dla formacji Marcina „Jankosa” Jankowskiego, lecz ostatecznie ta zdołała doprowadzić je do końca z korzystnym dla siebie bilansem. Drużyna Kacpra „Inspireda” Słomy po kolejnej porażce z G2 nie musiała się długo smucić, bo jej wystarczyło już tylko jeszcze raz pokonać ORDER, aby podzielić los Samurajów. Wedle oczekiwań EG było zdecydowanie lepsze od mistrzów Australii i Oceanii i już po drugim spotkaniu mogło być pewne, że na sto procent pojawi się w fazie Rumble.

W efekcie wszystkie kolejne batalie toczyły się o przysłowiową pietruszkę. Niemniej nic się nie zmieniło w kwestii wygrywania spotkań. Zespół 25-letniego rodaka zdołał zakończyć fazę grupową z czystym kontem, czterokrotnie zwyciężając Złych Geniuszy oraz ORDER. Zdobywcy pucharu League Championship Series mimo braku sukcesów w meczach z G2 też nie mieli aż takich powodów do narzekań, bo ekipę Brandona „BioPanthera” Alexandra złamali za każdym razem. W efekcie ORD zakończyło zmagania, nie zdobywając ani jednej wygranej.

Powtórki nie zmieniły poprzedniego rezultatu

Po rozstrzygnięciu grupy C przyszła pora dokończyć to, co zostało rozpoczęte wczoraj, a mianowicie zmagania w zbiorze B. Do rozegrania pozostały trzy cofnięte mecze z udziałem Royal Never Give Up. Podobnie jak w przypadku poprzednich dzisiejszych potyczek to faworyt każdego z pojedynków okazał się być lepszy. Dzięki takiemu obrotowi spraw Królewscy zdobyli wszystkie możliwe punkty w swoim koszyku, przechodząc dalej. Drugą formacją z tego oddziału, która może cieszyć się z awansu jest PSG Talon. Te mimo przegranej z RNG miało lepszy bilans od pozostałych drużyn, co zapewniło bilet do następnego sektora rywalizacji.

Wyniki piątego dnia MSI:

14 maja
08:00 Evil Geniuses 0:1 G2 Esports BO1
09:00 ORDER 0:1 Evil Geniuses BO1
10:00 ORDER 0:1 G2 Esports BO1
11:00 Evil Geniuses 0:1 G2 Esports BO1
12:00 ORDER 0:1 Evil Geniuses BO1
13:00 ORDER 0:1 G2 Esports BO1
14:00 İstanbul Wildcats 0:1 Royal Never Give Up BO1
15:00 Royal Never Give Up 1:0 PSG Talon BO1
16:00 Royal Never Give Up 1:0 RED Kalunga BO1

Po więcej informacji dotyczących MSI 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PGL Major: ENCE vs FaZe Clan – statystyki graczy

Najjaśniejszym punktem ekipy był jednak niewątpliwie Lotan "Spinx" Giladi, który serwer opuścił z 26 zabójstwami na swoim koncie. Ten bardzo często ła...