Czternaście ekip, w tym skład Polaków

Gotowość do gry wyraziły bowiem akademie 00 NATION DNB, Apeks, GODSENT oraz OG. Co ciekawe, dwie ostatnie organizacje na ten moment nie posiadają nawet składów i nie mają zbyt wiele czasu, by je zaangażować. Poza wspomnianym kwartetem na liście startowej zobaczymy formacje znane już z poprzedniego sezonu, aczkolwiek VP.Prodigy z uwagi na wykluczenie Virtus.pro z rozgrywek międzynarodowych przystąpi do rywalizacji pod nazwą Outlaws. Nie zabraknie też triumfatorów wszystkich dotychczasowych edycji, czyli MOUZ NXT, którego członkami są Kamil "siuhy" Szkaradek, Hubert "szejn" Światły oraz Miłosz "mhL" Knasiak.

Jeżeli chodzi o format zmagań, to z uwagi na zwiększenie liczby uczestników z dziesięciu do czternastu został on nieco zmodyfikowany, chociaż nadal wszystko zacznie się do fazy grupowej z podziałem na dwa zbiory. W nich drużyny mierzyć się ze sobą będą w systemie round robin z meczami BO1, a zespoły, które wygrają swoje grupy, zapewnią sobie bezpośredni awans do online'owych play-offów. Z kolei składy z miejsc od drugiego do szóstego przystąpią do zmagań w gauntlecie, gdzie do zdobycia będą pozostałe dwa bilety do fazy pucharowej. Co ciekawe, zmieniono też zasady zgłaszania zawodników, bo w 4. sezonie w każdej z ekip musi znajdować się co najmniej czterech graczy poniżej 21. roku życia.

Grupy WePlay Academy League Season 4:

00 Prospects Apeks Rebels Astralis Talent BIG. OMEN Academy
Eternal Fire Academy Fnatic Rising FURIA Academy MOUZ NXT
NAVI Junior OG Academy Outlaws Spirit Academy
Young Gods Young Ninjas

WePlay Academy League Season 4 rozpocznie się 24 maja i potrwa do 26 czerwca, zapewniając swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów. Zmagania wraz z angielskim komentarzem śledzić będzie można na Twitchu oraz YouTube.