STS
Cinkrof BDS LEC
fot. Riot Games/Michał Konkol

Biało-czerwony BDS w LEC? Do Cinkrofa ma dołączyć dwóch Polaków!

W cieniu Mid-Season Invitational 2022 drużyny League of Legends spoza regionalnych tronów przygotowują się powoli do letniego splitu. Jedni cały czas wierzą w swój pierwotny plan na trwający sezon, inni natomiast już zwątpili i decydują się na gwałtowne ruchy w postaci roszad kadrowych. Na Starym Kontynencie zmiany w składzie potwierdziły już Astralis oraz MAD Lions, ale najwyraźniej to jeszcze nie koniec. Już jakiś czas temu sporo w kontekście przetasowań personalnych mówiło się o Teamie Vitality, a teraz do wyliczanki należy dodać również Team BDS. Najnowszy uczestnik League of Legends European Championship rzekomo postanowił sięgnąć po posiłki z rywalizującej we Francji akademii. I to po polskie posiłki!

Jak donosi Brieuc Seeger z portalu Upcomer, w wyjściowej piątce BDS latem znajdą się Tobiasz „Agresivoo” Ciba oraz Robert „Erdote” Nowak. Obaj zawodnicy znają się już jak łyse konie, bo przed spotkaniem w szwajcarskiej organizacji wspólnie rywalizowali na polskiej scenie, reprezentując barwy Szaty Maga i devils.one. Po wypłynięciu na międzynarodowe wody ich drogi się rozeszły. Erdote najpierw trafił do hiszpańskiego Giants, by przed sezonem 2021 wylądować w BDS. Agresivoo natomiast od dłuższego czasu skutecznie podbijał Francję, reprezentując przez dwa lata Misfits Premier i w poszukiwaniach awansu na wyższy poziom dopiero kilka miesięcy temu zmieniając jedną akademię LEC na drugą.

Wróćmy jednak jeszcze na moment nad Wisłę. W kontekście przedstawianego przez Upcomer składu BDS na letni split LEC nie można przecież nie wspomnieć o Jakubie „Cinkrofie” Rokickim. Według nieoficjalnych doniesień rodzimy leśnik obronił swoje miejsce w zespole. A to oznacza, że wkrótce na serwerze znów będziemy śledzić dobrze znane nam trio z DV1. Cinkrof to w końcu kolejny z Diabłów, które wygrały drugi sezon Ultraligi.

Gdzie świętują Polacy, tam smucą się Francuzi i Chorwaci. Angaż Agresivoo i Erdote ma oznaczać, iż krok w tył wykonają Adam „Adam” Maanane oraz Dino „LIMIT” Tot, których po zajęciu odległego, dziewiątego miejsca w ligowej tabeli czeka przeprowadzka do LFL. A młody toplaner jeszcze kilka miesięcy temu grał na mistrzostwach świata…

Tak może wyglądać skład Teamu BDS na LEC 2022 Summer:

Team BDS Tobiasz „Agresivoo” Ciba
Jakub „Cinkrof” Rokicki
Ilias „NUCLEARINT” Bizriken
Matthew „xMatty” Coombs
Robert „Erdote” Nowak
Fabian „Grabbz” Lohmann
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
caps, msi, g2 esports

caPs królem pierwszego etapu! Najlepsze zagrania fazy grupowej MSI

10. Rzut przeciwnikami o ścianę  Choć PSG Talon na samym początku nie zaprezentowało się najlepiej, bo zaczęło MSI 2022 od dwóch porażek, to późnie...