"To była przyjemność poznać i grać z takimi ludźmi"

23-letni n0tice na polskiej scenie nie osiągnął większych triumfów w barwach Cyberwolves czy też M1 Gaming, ale jego angaż w Brugge w lutym 2021 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. Przez kolejne półtora roku on i jego koledzy osiągnęli bowiem wiele sukcesów i m.in. trzy razy z rzędu zatriumfowali w ESL Benelux Championship. Do tego zespół dołożył też zwycięstwa trzech splitach Elite Series 2021 oraz regularne występy na imprezach dla drużyn z tieru 2. Dzięki temu Wolniak i spółka w pewnym momencie zajmowali nawet 64. miejsce w rankingu HLTV, co jak na drużynę z tak mało popularnego w CS-ie regionu jak Beneluks było sporym osiągnięciem.

Był to na pewno najciekawszy oraz najlepszy moment w mojej "karierze" – przyznał n0tice w mediach społecznościowych. – To była przyjemność poznać i grać z takimi ludźmi [...]. Życzę chłopakom jak najlepiej, bo mimo gorszych chwil, będę na pewno pamiętał te lepsze. Z całego serca na pewno dziękuje Stev0se'owi, że dał mi szansę pograć na wyższym poziomie i możliwość zdobycia doświadczenia, które na pewno mi się przyda w przyszłości. [...] Mieliśmy też swoje momenty w turniejach międzynarodowych typu Pinnacle/SnowSweetSnow, co również uważam za jakiś sukces, bo zazwyczaj podejmowaliśmy walkę na drużyny z top 50 świata. [...] Przykro mi, że nie udało mi się pokazywać nawet 80% tego, co potrafię przez większość czasu. Mam wrażenie, że co jakiś czas znikałem z serwera na parę tygodni – dodał.

Brugge bez Polaków?

Tym samym Wolniak jest drugim obok Kiliana "Gringo" Garcii zawodnikiem, który w ostatnim czasie opuścił Bruggię. A na tym wcale nie musi się zakończyć, bo jak ustaliła nasza redakcja, w najbliższym czasie z drużyną pożegna się także drugi z Polaków, matty. Były zawodnik Izako Boars z formacją związał się w tym samym czasie, co n0tice i wraz z nim osiągnął wszystkie wspomniane wyżej sukcesy. Powstałe w ten sposób wakaty mają z kolei zapełnić 16-letni Roman "n0te" Hamze z KRC Genk Esports oraz dwa lata starszy Bram "Nexius" Campana z LowLandLions. W przypadku ich zatrudnienia skład eClubu Brugge przybrałby w pełni belgijską formę.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład eClub Brugge będzie wyglądać tak:

Steven "Stev0se" Rombaut
Richard "ritchiEE" Mestdagh
Robin "simix" Bynens
Bram "Nexius" Campana
Roman "n0te" Hamze