STS
Elazer Team Liquid
fot. twitter.com/ElazerSC2

Ruszył DH StarCraft 2 Masters 2022. W turnieju walczy aż sześciu Polaków

Właśnie ruszył DreamHack StarCraft 2 Masters 2022 Valencia. Wydarzenie rangi Premium rozpoczyna się dzisiaj od etapu grupowego, w którym udział weźmie 32 zawodników i potrwa do piątego czerwca. Jak zwykle nie zabraknie też polskich akcentów.

Biało-czerwoni w Walencji

A tych będziemy mieli całkiem sporo! Najwięcej rodaków zobaczymy w zbiorze A, gdzie trafili Piotr „Spirit” Walukiewicz, Mateusz „Gerald” Budziak, Krystian „Krystianer” Szczęsny oraz Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Dla tego ostatniego będzie to występ szczególny. Nadchodzący DreamHack będzie bowiem pierwszym turniejem, w jakim będziemy mogli oglądać 24-latka w nowych barwach. Jak niedawno informowaliśmy, Elazer rozstał się po czteroletniej współpracy z x-komem AGO i dołączył do prestiżowej organizacji – Teamu Liquid. Warto też dodać, że w grupie A zobaczymy także Riccardo „Reynora” Romitiego, który na niedawnym Intel Extreme Masters Katowice 2022 zajął drugą lokatę.

Zwycięzca tamtego wydarzenia – Joona „Serral” Sotala – trafił natomiast do grupy C. Nie będzie to łatwy zbiór, dlatego przyda się szczególny doping dla naszego rodaka, który również tam wylądował. Grzegorz „MaNa” Komincz to kolega z formacji Elazera i zmierzy się nie tylko z Serralem, ale także m.in. Nikitą „SKillousem” Gurevichem czy Marciem „uThermalem” Schlappim. Ostatni reprezentant naszego kraju zagra w ramach zbioru D. Tymoteusz „ArT” Makaran z Genesis Gaming zaprezentuje się przeciwko takim zawodnikom jak Ivan „Rattata” Chepurnov, Tobias „ShoWTimE” Sieber czy też Clément „Clem” Desplanches.

Finał DreamHack StarCraft 2 Masters 2022 Valencia będzie miał miejsce 5 czerwca. Zwycięzca zgarnie nie tylko 1200 ESL Pro Tour points, ale także 15 tysięcy dolarów. Turniej będzie można obejrzeć w tym miejscu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nadchodzi 4. sezon WePlay Academy League, nowe organizacje w stawce

Czternaście ekip, w tym skład Polaków Gotowość do gry wyraziły bowiem akademie 00 NATION DNB, Apeks, GODSENT oraz OG. Co ciekawe, dwie ostatnie organ...