STS
promisq, Astralis, LEC 2022 Spring
fot. Riot Games/Michał Konkol

promisq oficjalnie zaprezentowany w AGO ROGUE

AGO ROGUE postawiło na odświeżenie swojego składu względem poprzedniej edycji Ultraligi. Nowym wspierającym formacji zostaje Hampus Mikael „promisq” Abrahamsson. Szwed ostatnie półtora roku spędził w Astralis. 

AGO ROGUE ze świetnym transferem

Po półfinale European Masters ambicje tej organizacji zdecydowanie urosły. Mimo nagłej straty swojego głównego wspierającego oraz graniu z zawodnikiem zastępczym taki wynik pokazywał potencjał drzemiący w całej piątce. Po turnieju stało się jasne, że drużyna będzie chciała dokonać zmiany wspierającego, zresztą rozstanie się z Mauno „beansu” Tällim po jego dobrym występie na turnieju dawało jasny przekaz.

promisq jest zawodnikiem, którego akademia Rogue zdecydowanie potrzebowała. Damian „Lucker” Konefał w wielu wywiadach podkreślał, że uwielbia grać z agresywnymi wpierającymi, jednak do tej pory nie miał do nich szczęścia. Szwed jest odpowiedzią na jego pragnienia – duet ten z pewnością nie będzie znał umiaru w dominacji nad swoimi rywalami. Dla leśnika oraz środkowej alejki to również są dobre informacje. promisq często wykorzystywał przewagę na dolnej alei, by móc poruszać się po mapie z leśnikiem i robić z nim presję. Ta drużyna może zostać całkowicie odmieniona przez nowy nabytek.

Nowe wyzwania Abrahamssona i szansa na odkupienie

Mało jest graczy z tak bardzo zszarganą opinią przez społeczność. Mimo wielu lat w LEC promisq nigdy nie cieszył się popularnością wśród fanów, zresztą od samego pojawienia się w Astralis wielu chciało jego odejścia. Do tego też doszło po wiosennej rundzie i nie byłoby w tym niczego skandalicznego, gdyby nie fakt, że był to prawdopodobnie jeden z najlepszych splitów w jego karierze. Wyniki były średnie, jednak indywidualnie pokazywał się solidnie.

Szwed zawsze słynął z swojej agresywnej linii i współpracowania z leśnikiem. Niektóre jego wpadki pozostawały jednak na długo w pamięci kibiców. Były także okresy, w których był naprawdę doceniany. W 2020 roku był uznawany za najlepszego lub jednego z najlepszych wpierających w ligach regionalnych. mousesports dało mu wtedy przepustkę umożliwiającą powrót do LEC-a. Zapewne drugą taką przepustką ma być AGO ROGUE. Jedno jest pewne, polska liga może znowu mieć drużynę godną miana super teamu w skali lig regionalnych.

AGO ROGUE Jakub „Sinmivak” Rucki
Jochem „Rabble” van Graafeiland
Ardian „Nite” Spahiu
Damian „Lucker” Konefał
Hampus Mikael „promisq” Abrahamsson
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MOUZ NXT z pierwszą wygraną w WePlay Academy League. Czy dziś będzie wygrana druga?

MOUZ po drugie zwycięstwo, AGO ze zmiennikiem Dzień po gładkiej wygranej z 00 Prospects Hubert „szejn” Światły, Kamil „siuhy” Szkaradek oraz Miłosz „...