Legenda kobiecej sceny odchodzi

30-letnia Szwedka na szerokie wody wypłynęła właśnie w produkcji Valve, przechodząc przez kolejne jej wersje. W międzyczasie przywdziewała ona barwy takich organizacji, jak Fnatic, Team Secret czy też Beşiktaş Esports, a także triumfowała m.in. w Intel Challenge Katowice czy też Copenhagen Games. Przez lata jej klubową partnerką była Julia "juliano" Kiran, wraz z którą w 2021 roku porzuciła Counter-Strike'a, by spróbować swoich sił w VALORANCIE. Początkowo obie Skandynawki wraz ze swoimi koleżankami grały jako XSET, ale w październiku zostały zaangażowane przez słynne G2 Esports. To właśnie pod banderą Samurajów zAAz i spółka zdominowały kobiecą scenę w regionie EMEA, sięgając po mistrzostwo trzech ostatnich odsłon VALORANT Champions Tour Game Changers.

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęłam, ale nadszedł czas, by pójść dalej i wyznaczyć sobie nowe cele – przyznała Turkie. – Wiele dla mnie znaczy, że kończę karierę z wieloma sukcesami na koncie. Przez 20 lat grania wzniosłam wiele trofeów od CS-a 1.5, poprzez CS-a 1.6 i CS:GO, aż po VALORANTA. Jestem z siebie dumna i uważam, że zasługuję, by nazwać się legendą. [...] Nie opuszczam jednak esportu. Zaczynam pracę w Malmö, gdzie będę edukować młodych ludzi na temat esportu, CS-a i VALORANTA, przekazując własne doświadczenia. Moją misją będzie także znalezienie nowych talentów. Zawsze marzyłam o czymś takim po zakończeniu kariery. Nie widzę siebie w żadnym innym miejscu, bo esport to moja pasja i zawsze nią będzie – dodała.

G2 stawia na młodość

Niemniej G2 zdążyło przygotować się na odejście szwedzkiej weteranki i już zaangażowało jej następczynię. Tą została pochodząca z Bahrajnu Maryam "Mary" Maher, która w przeszłości występowała m.in. w Chat Banned wraz z Weroniką "speedowką" Dąbrowską. Ponadto jako zmienniczka znalazła się ona też w składzie TENSTAR Nova na ubiegłoroczne VCT Game Changers Stage 3, ale ostatecznie nie pojawiła się wówczas na serwerze. – Moja następczyni, Mary, to młodsza wersja mnie. Kocham ją i nie mogę się doczekać, by oglądać, jak rozwija się jako zawodniczka. To zdecydowanie młody talent, któremu warto się przyglądać. Ma odpowiedni sposób myślenia i nastawienie, a do tego jest mocna psychicznie i cierpliwa, co jest wszystkim, co potrzebne, by osiągnąć cel – komplementowała nastolatkę zAAz.

W tej sytuacji skład G2 Gozen prezentuje się następująco:

Julia „juliano” Kiran
Michaela „mimi” Lintrup
Petra „Petra” Stoker
Anastasia "Glance" Anisimova
Maryam "Mary" Maher
Robertas „Carcass” Mikuckis (trener)