STS
iBo Gevous Team Heretics
fot. Team Heretics

iBo znowu na hiszpańskiej scenie. Polski toplaner dołącza do składu Heretics

Od pewnego czasu plotkowano, że Marcin „iBo” Lebuda ponownie może pokierować swoją karierę na scenę hiszpańską. I dziś wiemy już, że toplaner z Polski faktycznie zdecydował się na taki ruch, bo jego nowym pracodawcą został Team Heretics.

iBo i Zwyroo łączą siły

25-latek na górnej alei Heretyków zastąpi Maxa „Satoriusa” Günthera. Co prawda pożegnanie Niemca z podstawowym składem potwierdzono dopiero teraz, ale on sam już na początku maja pisał, że rozgląda się za nowym pracodawcą. Tego od tygodnia szukał również sam iBo, bo krótko po odpadnięciu z wiosennej edycji European Masters ogłoszono, iż nie będzie on już reprezentować barw Unicorns of Love Sexy Edition. Tym samym Polak zakończył swoją krótką historię z niemieckimi rozgrywkami, w której trakcie stanął na najniższym stopniu podium wiosennego splitu Prime League 1st Division oraz dotarł do ćwierćfinału wspomnianego już EU Masters.

Teraz zaś oglądać go będziemy w Hiszpanii. Co warto wspomnieć, Lebuda w przeszłości miał już okazję grać na Półwyspie Iberyjskim – pierwszą połowę 2019 roku spędził on bowiem w Movistar Riders, wraz z którymi nie podbił jednak Superligi. Teraz postara się on zatrzeć niemiłe wspomnienia, a pomoże mu w tym m.in. Artur „Zwyroo” Trojan, który zawodnikiem Heretics jest od stycznia. Co ciekawe, iBo i Zwyroo nigdy dotąd nie mieli okazji, by grać w jednym zespole.

Heretics z nowym trenerem

Kolejnym nowym nabytkiem organizacji jest również Fayan „Gevous” Pertijs. Holender wiosną pracował na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii, doprowadzając Rebels Gaming do play-offów. Niemniej warto wspomnieć, że posiada on o wiele bogatsze doświadczenie, bo na swoim koncie ma m.in. pracę w SK Gaming czy też Splyce, które pod jego wodzą rywalizowało w European League Championship Series 2017. W ekipie Heretyków zostanie on następcą pożegnanego jeszcze w marcu Mario „Motroco” Martíneza Garcíi, który doprowadził zespół do trzeciego od końca miejsca w wiosennym splicie. Zadaniem Gevousa będzie poprawa tego wyniku.

Tak prezentuje się aktualny skład Teamu Heretics:

Marcin „iBo” Lebuda
Subicz „bluerzor” Dániel
Artur „Zwyroo” Trojan
Jakob „Jackspektra” Gullvag Kepple
Alexandru „whiteinn” Kolozsvari
Fayan „Gevous” Pertijs
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Snax Anonymo

Snax wystąpi z ENCE na IEM Dallas?!

Problemy wizowe Spinxa Trzecie miejsce w światowym rankingu okupuje obecnie ENCE, które przy znacznym udziale Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miś...