Ban dla Nitra i pożegnanie

Znaczenie podczas decyzji o rozwiązaniu Pompy miała sytuacja Szergiusza „Nitrozyniaka” Górskiego. Przypomnijmy, że Nitro odpowiedzialny był za prowadzenie sekcji League of Legends, która swego czasu zaliczana była do ścisłej krajowej czołówki. Niemniej toksyczne komentarze popularnego youtubera spotkały się wreszcie z reakcją Riot Games, które bezterminowo zbanowało 25-latka. – Początkowo chciałem połączyć świetną jakość 77 i esportowa markę PT, ale bez Nitra w LoL-u odechciało mi się działać w esporcie, tym samym inicjatywa połączenia marek straciła sens. Może nie siedzimy z Wieszakiem, tak jak kiedyś, po 18 godzin na TS-ie, ale bez tej podbródkowej małpy projekt esportowy PT miał bardzo naruszony fundament. Po kilku dniach i rozpisaniu wszystkich „za i przeciw” postanowiłem zrezygnować z drużyny CS – mówił wówczas IsAmU, który z kolei zarządzał właśnie dywizją Counter-Strike'a.

"Pompa Team 2022?"

Od tego momentu minęło dziesięć miesięcy i wydawało się, że Pompa zniknęła bezpowrotnie. Nadzieję w serca kibiców wlał jednak sam Kasprzyk, a to za sprawą wpisu, który opublikował w mediach społecznościowych. – Opłaca się już robić esport w PL? Bo niby miałbym sponsorów, niby miałbym człowieka, który mógłby się tym zajmować, ale nie wiem, czy warto… Widzowie, jeśli jesteście na bieżąco z polską sceną, wypiszecie mi aktualną topkę i młode talenty. Z góry thx. Pompa Team 2022? – zakończył 32-letni youtuber. Wygląda więc na to, że sprawa jest poważna, skoro mowa już zarówno o potencjalnych sponsorach, jak i kimś, kto mógłby zarządzać odrodzoną organizacją. Zatem pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wypadków.

W trakcie kilku lat istnienia Pompa Team zaangażowana była w wiele esportowych scen. Nitro i IsAmU inwestowali wszak nie tylko w LoL-a i CS:GO, ale również m.in. w Quake Champions, Fortnite'a, PUBG: Battleground czy też Zulę. W efekcie charakterystyczne żółto-czarne barwy przywdziewali tak rozpoznawalni na naszym podwórku zawodnicy, jak chociażby Kacper "darko" Ściera, Kuba "Markoś" Markowski, Bartosz "Hyper" Wolny, Patryk "Mystiq" Piórkowski, Łukasz "Puki Style" Zygmunciak oraz Kacper "Inspired" Słoma.