STS
Nisha Team Secret The International 2021
fot. Valve

Skład Secret znowu w komplecie. Zespół Nishy zaprezentował nowy nabytek

Niedługo rozpocznie się kolejna odsłona tegorocznego sezonu Dota Pro Circuit. Jest to więc odpowiedni moment, by zamknąć swoją kadrę i właśnie to zrobił Team Secret. Zespół, którego członkiem jest Michał „Nisha” Jankowski, wymienił bowiem jednego ze swoich graczy.

Holender za Pakistańczyka

Za Secret rozczarowujące miesiące, w których trakcie międzynarodowy skład nie zawojował ani pierwszego, ani też drugiego etapu DPC WEU. Zamiast tego dwukrotnie finiszował on na piątej lokacie, przez co zabrakło na dopiero co zakończonym ESL One Stockholm 2022. Swoją posadą za to niepowodzenie zapłacił dotychczasowy carry ekipy, Syed Sumail „SumaiL” Hassan. – Ta iteracja Teamu Secret zawsze miała swoje problemy. Próbowaliśmy je rozwiązywać poprzez zmianę ról czy szukanie lepszej filozofii gry, ale ostatecznie nie udało nam się uzyskać stabilności. Gdy rzeczy nie wychodzą, najlepiej jest iść dalej. Zmiany pozwalają dążyć do progresu. Nie ma między nami żadnego żalu. Smutno mi, że nie udało nam się wspólnie osiągnąć sukcesu i życzę mu powodzenia – pisał wówczas Clement „Puppey” Ivanov.

Dotychczas nie było jasne, kto zajmie miejsce Pakistańczyka, ale teraz wszystkie karty zostały wyłożone na stół. Oto bowiem do Secret dołączył pochodzący z Holandii Remco „Crystallis” Arets, który ostatnie pół roku spędził w szeregach Entity. Z formacją tą triumfował w Division II w ramach DPC WEU Tour 1, dzięki czemu on i jego koledzy awansowali do Division I. Tam zaś stoczyli oni zacięty bój z Nishą i spółką, który zakończył się dopiero po trzech mapach i ponad dwóch godzinach. Być może już wtedy 20-latek wpadł w oko podopiecznym Lee „Heena” Seung Gona, wraz z którym spróbuje teraz przywrócić Secret na szczyt, na którym zespół znajdował się jeszcze kilka miesięcy temu, gdy stawał na najniższym stopniu podium The International 2021.

Skład Teamu Secret prezentuje się  tak:

Remco „Crystallis” Arets
Michał „Nisha” Jankowski
Daryl Koh „iceiceice” Pei Xiang
Yazied „YapzOr” Jaradat
Clement „Puppey” Ivanov
Lee „Heen” Seung Gon (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

To już oficjalne – kolejny Major CS:GO odbędzie się w Brazylii!

Odwołany turniej w 2020 roku To wtedy bowiem miało odbyć się ESL One Rio, ale na przeszkodzie turniejowi stanęła pandemia. Impreza została najpierw p...