Odwołany turniej w 2020 roku

To wtedy bowiem miało odbyć się ESL One Rio, ale na przeszkodzie turniejowi stanęła pandemia. Impreza została najpierw przeniesiona z wiosny na jesień, a ostatecznie odwołano ją całkowicie. – Z ogromnym smutkiem musimy anulować tegorocznego Majora CS:GO, ale robimy wszystko, co możliwe, by wrócić do organizowania turniejów w dawny sposób tak szybko, jak to tylko możliwe – mówił wówczas Michał „Carmac” Blicharz, wiceprezes ESL do spraw pro gamingu. Jednocześnie zarówno ESL, jak i Valve zapewniały, że nie porzuciły całkowicie pomysłu na organizację Majora właśnie w Kraju Kawy, a tylko odsunęły go w czasie. Niemniej kolejne dwie imprezy o randze mistrzowskiej rozegrane zostały w Europie – najpierw Sztokholmie, a potem w Antwerpii. Ale i na Rio przyszedł wreszcie czas!

Słoneczne Rio zaprasza ponownie!

Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada, aczkolwiek ostatnie cztery dni zawodów odbędą się z udziałem publiczności w Jeunesse Arenie. Jest to hala widowiskowa oddana do użytku w 2007 roku i mogąca pomieścić do 15 tysięcy osób. Co więcej, była ona już świadkami imprez esportowych, bo to właśnie w niej Mid-Season Invitational 2017 w League of Legends oraz finały Pro League Season 8 w Rainbow Six: Siege. Wracając jednak do samego Majora, to należy wspomnieć, że standardowo wezmą w nim udział 24 zespoły, które rywalizować będą w trzech fazach o łączną pulę nagród, która ponownie, tak jak przy okazji PGL Major Antwerp 2022, wyniesie 1 milion dolarów.

The first CS:GO Major in Brasil! 🇧🇷

IT'S HAPPENING

The first CS:GO Major in Brasil! 🇧🇷

#IEM Rio 2022
📅 Tournament: October 31-November 13
🏟 Jeunesse Arena: November 10-13
🎫 Tickets open May 25 at 14:00 BRT

🔗esl.gg/rio

Opublikowany przez ESL Counter-Strike Wtorek, 24 maja 2022

Wszyscy zainteresowani wyjazdem do Brazylii powinni być gotowi 25 maja o godzinie 19:00, bo to właśnie wtedy ruszy sprzedaż biletów. Aczkolwiek warto pamiętać, że ci, którzy zdążyli nabyć wejściówki na odwołane zawody z 2020 roku i zdecydowali się je zachować, będą mogli wejść na teren zawodów na ich podstawie. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie turnieju.