STS
fot. Activision

Sezon Trzeci: Reloaded dziś w Warzone. Znamy szczegóły aktualizacji

Dziś na serwerach Call of Duty: Warzone pojawiła się kolejna aktualizacja. Tym razem lista zmian jest dosyć długa, jak na patcha śródsezonowego. Oprócz balansu broni oraz innych części ekwipunku, twórcy postanowili dodać do gry wiele nowych elementów, jak na przykład system szybkiego przemieszczania się po Calderze tunelami.

Nowa zawartość

W Warzone pojawił się nowy atut o nazwie Serpentine. Sprawia on, że zmniejszone są otrzymywane przez operatora obrażenia podczas sprintu. Serpentine dostępny jest w pierwszym slocie, co oznacza, że może być ciekawą alternatywą dla Leczenia Doraźnego czy Zimnej Krwi. Dodatkowo poszerzyła się lista atutów, które można znaleźć rozrzucone po mapie w skrzynkach – od teraz będą tam także m.in. Saper oraz Tropiciel. Na pole bitwy trafiło również nowe ulepszenie polowe. Użycie go sprawi, że przez 45 sekund w pewnym obszarze Mapa Taktyczna wrogów będzie zakłócona, a dodatkowo nie będzie można tam wezwać wsparcia lotniczego. Od teraz na Calderze będzie również mała szansa na znalezienie markera zrzutu wyposażenia w skrzyniach.

Niektóre lokalizacje na Calderze będą oznaczane jako strefy łupu o wysokiej wartości. Twórcy postanowili wprowadzić także system szybkiej podróży, dzięki któremu gracze będą mogli w przyspieszonym tempie poruszać się między 14 obszarami. Działa on podobnie do wcześniej obecnych w grze stacji metra oraz czerwonych drzwi. Na tropikalnej wyspie jednak walczyć będzie jedynie 120 graczy. Początkowo limit ten równy był 150, a następnie sukcesywnie zmniejszany, aż do obecnego limitu.

Raven Software rozwinęło także system tokenów. Wcześniej jedynym dostępnym żetonem, który można było znaleźć, był token samoreanimacji. Wrowadzony został też token gułagu, pozwalający graczowi na dodatkową szansę na powrót do gry, oraz token odrodzenia. Gracz, który będzie w jego posiadaniu, od razu będzie włączony z powrotem do walki. Jeśli jednak ktoś zostanie wyeliminowany na dobre, to również mamy dobrą wiadomość. Od teraz wykupienie sojusznika kosztować będzie zaledwie 3000$. Dodatkowo wyeliminowany gracz straci jedynie 50% posiadanej gotówki, a nie 80% jak było to dotychczas.

Usprawnienia gry

W najnowszej aktualizacji Warzone doszło ponadto do wielu usprawnień. Najważniejsze z nich to rozszerzony HUD podczas rozgrywek drużynowych oraz wyraźniejszy dźwięk kroków. Na ten problem gracze narzekali bardzo często i tak naprawdę od samego początku gry. To jednak nie wszystko, bo Raven Software wprowadziło także inne udogodnienia. Baner informujący o nadchodzącym nalocie czy ataku kasetowym nie powinien już być tak inwazyjny, jak miało to miejsce wcześniej, a kamera nie będzie się blokowała podczas ślizgania na pochyłej powierzchni.

Bronie i ekwipunek

W grze pojawił się nowy pistolet maszynowy, H4 Blixen. Aby go odblokować, należy zdobyć trzy zabójstwa podczas ślizgu w piętnastu meczach. Wyzwanie dostępne jest zarówno w Warzone, jak i w Vanguardzie. Poza tym doszło do sporej liczby zmian we wszystkich kategoriach broni. Wśród karabinów szturmowych ucierpiały AK-47 (CW), XM4, FARA 83 i CR-56 AMAX. Twórcy kontynuują więc trend osłabiania broni ze starszych części Call of Duty, Modern Warfare oraz Black Ops Cold War. Lekkie wzmocnienia otrzymały natomiast BAR, AS44 oraz NZ-41. Jeśli chodzi o karabiny snajperskie, to tutaj również jest kilka modyfikacji, lecz nie powinny one mieć większego wpływu na grę. Od teraz RYTEC AMR oraz M82 będą mogły powalić przeciwnika jednym strzałem w głowę. Twórcy poprawili też nieznacznie działanie 3-Line Rifle i Type’a 99.

Ogromne nerfy dotyczą sześciu półautomatycznych strzelb: Streetsweepera, Gallo SA 12, JAK-12, Origina 12, R9-0 i Gracey Auto. Wszystkie z tych broni straciły po 20% zadawanych obrażeń. Mówiąc o giwerach do strzelania w bliskim dystansie, warto wspomnieć też o pistoletach maszynowych. W tej aktualizacji ucierpiało kilka z nich, a dokładniej Milano 821, LAPA, OTs 9, Owen Gun i AUG (MW). Raven Software postanowiło natomiast ulepszyć zwykłe pistolety, które najczęściej wykorzystywane są na starcie meczu. Będą one zadawały więcej obrażeń przy strzelaniu. W zamian odebrano część obrażeń przy atakach w zwarciu – teraz, aby powalić przeciwnika, trzeba uderzyć go aż czterokrotnie.

Najnowsza aktualizacja do Warzone waży 5,2 GB dla PlayStation, 5,4 GB dla Xboxa oraz 5,7 GB lub 6,6 GB dla komputerów stacjonarnych (w tym przypadku waga zależna jest od tego, czy zainstalowane jest Call of Duty: Modern Warfare). O szczegółach aktualizacji można przeczytać na stronie twórców gry.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
niko OG RMR 2022

Przebudowa składu CS:GO w OG trwa, niko dołącza do valde na ławce rezerwowych

Kolejne rozstanie w OG Oficjalnie na ławce rezerwowych wylądował bowiem Nikolaj „⁠niko⁠” Kristensen. Dla Duńczyka oznacza to koniec przygody z formac...