Zamieszanie na szczycie VRL East: Surge

Jak do tego wszystkiego doszło? Enterprise Esports weszło na sam szczyt VRL-a, pokonując wczoraj Diamant Esports. Spotkanie na Breeze rozpoczynało się lepiej dla słoweńskiej organizacji. Zmiana stron z rezultatem 7:5 z pewnością ją zadowalała. Kiedy jednak EP miało bronić, wszystko się zmieniło i to Czesi zgarnęli ważny punkt. Zaraz potem Zero Tenacity udowodniło, że jest w stanie walczyć o najwyższe lokaty. Jasiek "jas" Nieliwodzki wraz z kolegami pokonali Anorhtosis Famagusta z wynikiem 13:11 i tym samym wspięli się na czwarte miejsce.

Następnie doszło do pojedynku na szczycie, który zdefiniował górną część stawki. TENSTAR w zaciętym boju zdołał zafundować NOM eSports pierwszą porażkę w sezonie. Żeby tego dokonać, Piotr "YouBreak" Chodoła i spółka potrzebowali dwóch dogrywek, ale finalnie wyszli z tego pojedynku górą z wynikiem 15:13. Na sam koniec pozostał nam mecz Entropiq i Anonymo o pierwszy punkt w rozgrywkach. Początek gry był bardzo wyrównany, ale po zmianie stron Anonimowi wzięli sprawy w swoje ręce i zamknęli Split rezultatem 13:7.

NOM zmierzy się z Enterprise o lidera

Dzisiaj czekają nas kolejne mecze, a pierwszym z nich będzie starcie Anonymo oraz Diamantu. Po fenomenalnym starcie formacja ze Słowenii przegrała trzy gry z rzędu. Nie jest to zadowalający wynik, ponieważ z pozycji lidera spadła aż na szóste miejsce. Anonimowi depczą jej teraz po piętach i z pierwszym oczkiem mogą poczuć się pewniej ze swoimi umiejętnościami. Czy to początek comebacku? Przekonamy się już o godzinie 17:00. Następnie TENSTAR będzie walczyć o utrzymanie się w czołówce ligi. Przeciwnikiem tego zespołu będzie Anorthosis Famagusta, które jest jedno miejsce od awansu z podobnym wynikiem do Diamantu. ANO będzie więc próbować przebić się do najlepszej czwórki, ale nie da się ukryć, że to YouBreak i spółka postrzegani będą w roli faworyta.

Zaraz potem Zero Tenacity zmierzy się z Entropiq. Z10 po prostu musi wygrać to spotkanie, żeby utrzymać się w strefie gwarantującej awans. EIQ nie zdołało odnieść sukcesu w ani jednym spotkaniu, tak więc byłe Ownage będzie miało na swoich barkach dodatkową presję. Entropiq natomiast nie ma nic do stracenia i z pewnością będzie chciało pokazać się z jak najlepszej strony. Dzisiejsze rozgrywki zamknie mecz pomiędzy NOM eSports oraz Enterprise Esports. To decydujące starcie, które rozwikła sytuację trzech liderów – ktokolwiek zwycięży, utrzyma się na pierwszej pozycji. Przegrany natomiast spadnie z piedestału i pozostaną mu dwa tygodnie, by spróbować wrócić do tego upragnionego miejsca. Czy NOM podniesie się z wczorajszej porażki i pokaże reprezentantom EP, gdzie ich miejsce? A może ich miejsce jest właśnie na samym szczycie klasyfikacji?

Harmonogram dzisiejszych spotkań w VRL East: Surge:

25 maja
17:00 Anonymo Mentos vs Diamant Esports BO1
18:00 Anorthosis Famagusta vs TENSTAR BO1
19:00 Zero Tenacity vs Entropiq BO1
20:00 Enterprise Esports vs NOM eSports BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na Twitchu oraz YouTube.