STS
Harpoon Team ESCA Gaming Ultraliga
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk

Harpoon i marlon na podbój Europy. Polski duet dołącza do BIG

To już oficjalne! Znamy kolejną organizację utalentowanego, ultraligowego duetu Franciszka „Harpoona” Gryszkiewicza oraz Igora „marlona” Tomczyka. Za pośrednictwem mediów społecznościowych BIG ogłosiło swój nowy skład, w którym znalazło się właśnie dwóch naszych rodaków.

Harpoon i marlon na podbój Europy

Obok Polaków w niemieckiej formacji będziemy mogli też zobaczyć Simona „Ventaira” Tschammera, Jacksona „Pabu” Pavone’a oraz Dirka „ZaZee’ego” Mallnera. Głównym trenerem zespołu został natomiast Simão „Simon” Oliveira, a jego asystentem i jednocześnie zmiennikiem będzie Sermend „Outlandisch” Al Hmawendi.

Z perspektywy organizacji było to dla dywizji League of Legends wzmocnienie konieczne. W 2021 roku formacja ta świętowała przecież wiele sukcesów. Po wygraniu wiosennego splitu dotarła do ćwierćfinału European Masters, by latem powtórzyć swój sukces w Prime Pro Division i odpaść dopiero w półfinale EUM. Poprzeczka była postawiona wysoko i wiele osób spodziewało się, że będzie to motywacją do odnoszenia kolejnych triumfów. Rzeczywistość jednak zweryfikowała te plany, ponieważ wiosną tego roku BIG ledwo awansowało do play-offów w swoim ERL-u. Drużyna nie miała też szans z rozpędzonym Unicorns of Love Sexy Edition i odpadła po porażce 0:3.

Przyszła więc pora na zmiany w sztabie szkoleniowym oraz na dolnej alei. Duet Harpoona i marlona to bez dwóch zdań inwestycja w nadchodzące rozgrywki. Tych dwóch zawodników pokazało swoją wartość zarówno w szóstym, jak i siódmym sezonie Ultraligi, gdzie ich Team ESCA Gaming przerósł oczekiwania wszystkich obserwatorów. Skład, któremu zazwyczaj nie dawano zbyt wielkich szans, cyklicznie wspinał się na szczyty tabeli. Szóstą edycję TEG zakończyło na czwartym miejscu. W niedawno zakończonych rozgrywkach ESCA przez długi czas pozostawała niepokonana, ale w końcu wylądowała na trzeciej lokacie. To nie przeszkodziło jej dojść w play-offach do samego finału, gdzie przegrała z AGO ROGUE z wynikiem 0:3. Sukcesy na lokalnej scenie nie zostały jednak powtórzone w Europie, ponieważ TEG odpadło z EUM już na etapie grupowym.

Skład BIG na zbliżający się sezon Prime League:

Simon „Ventair” Tschammer
Jackson „Pabu” Pavone
Dirk „ZaZee” Mallner
Franciszek „Harpoon” Gryszkiewicz
Igor „marlon” Tomczyk
Simão „Simon” Oliveira
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Furlan x-kom AGO ESL Pro League Season 15

Co dalej ze składem AGO? "Obecnie przygotowujemy się do szufli"

"Wrócimy silniejsi" Mowa tutaj oczywiście o Macieju "F1KU" Miklasie, który po niespełna trzech latach postanowił wypłynąć na międzynarodowe wody i zw...