STS
Saves NAVI Six Invitational 2022
fot. Ubisoft/João Ferreira

Saves wraca do gry! Polak znalazł nową organizację

Po trzech miesiącach na bezrobociu Szymon „Saves” Kamieniak powraca do gry! Co więcej, Polak ponownie będzie rywalizować w European League, gdyż jego nowym pracodawcą został Team Secret. Ten po nieudanym pierwszym etapie rozgrywek spróbuje odbić się od dna i powalczyć o wyższe lokaty.

Rozczarowujący start sezonu 2022

W owym etapie mistrzostw Europy podopieczni Williama „Titana” Daviego zajęli bowiem przedostatnią lokatę, wygrywając zaledwie dwa z dziewięciu spotkań. Słabiej pod tym względem wypadło PWNZ, czyli byli reprezentanci Teamu Empire, którzy w regulaminowym czasie triumfowali tylko raz. Tak czy inaczej, ten wynik ewidentnie był nie w smak włodarzom Secret, wobec czego w przerwie między Stage 1 a Stage 2 podziękowano za współpracę aż dwóm zawodnikom. Swoimi posadami za niezadowalające osiągnięcia zapłacili wówczas Peter „pacbull” Bull oraz Santino „Gomfi” Meulenaere. Miało to miejsce w połowie maja, co oznacza, że fani TS czekali dwa tygodnie na to, by poznać ostateczny kształt zespołu przed wznowieniem rozgrywek.

Polak i Portugalczyk na pomoc

Dziś wiemy już, że jeden z wolnych foteli przejął Saves, który pozostawał bez stałego zatrudnienia od marca, gdy to dobiegła końca jego przygoda z Natus Vincere. Wcześniej nasz rodak z ukraińską organizacją odniósł jednak spore sukcesy, triumfując pod jej banderą na finałach 10. sezonu Rainbow Six Pro League w Japonii. Potem jednak ekipa obniżyła loty, czego następstwem były kolejne kadrowe przetasowania, a te w pewnym momencie dosięgły i Kamieniaka. Co ciekawe, w Secret ponownie spotka się on z Luke’em „Kendrew” Kendrew, z którym w przeszłości miał już okazję współpracować w TrainHard eSport, Actina PACT, MnM Gaming oraz wspomnianym już NAVI.

Ale nie tylko Polak zasilił szeregi TS. Poza nim drużyna spod znaku oka zatrudniła również o wiele mniej doświadczonego Lucas’a „Savage’a” Alvesa. Portugalczyk ostatnie osiem miesięcy spędził jako gracz TENSTAR, z którym występował w drugiej dywizji UK Ireland Nationals. Co więcej, on i jego dotychczasowi koledzy ubiegły sezon zakończyli w czołowej dwójce, co dało im awans do nowo powstałej Northern Premier League. W niej jednak Savage nie zagra – zamiast tego on, Saves i pozostali członkowie Secret już za dwa i pół tygodnia rozpoczną zmagania w ramach drugiego etapu European League Stage 2, gdzie stawką będzie miejsce na Six August Major 2022.

Skład Team Secret prezentuje się następująco:

Alex „SlebbeN” Nordlund
Keenan „Keenan” Dunne
Luke „Kendrew” Kendrew
Szymon „Saves” Kamieniak
Lucas „Savage” Alves
William „Titan” Davie (trener)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mikołaj "Ribu" Bugaj

Ribu: Jaqen i Yuta wprowadzają bardzo dużo doświadczenia do naszej drużyny