Duńskie posiłki we Fnatic

Dla Jørgensena jest to szansa, by ponownie związać się z rozpoznawalną marką. Wszak w przeszłości 28-latek reprezentował już m.in. MAD Lions, wraz z którym sięgnął nawet po mistrzostwo pierwszej edycji Flashpointa. We Fnatic odpowiadać on będzie za zwiększenie siły ognia i dlatego też powierzono mu zadania przeznaczone dla entry fraggera. Nieco inaczej wygląda sprawa Tamjida. 21-letni snajper na szerokie wody wypłynął dopiero pod banderą Flames, dwukrotnie występując na Majorze CS:GO. Obaj Duńczycy bez wątpienia byli istotnymi elementami rodzimego składu, toteż można przewidywać, że włodarze pomarańczowo-czarnych wiążą z ich przybyciem spore nadzieje.

Jestem przekonany, że dla mnie jako dla gracza to idealne miejsce, bym mógł nadal się rozwijać i osiągnąć wraz z Fnatic moje nowe cele. Zarówno ja, jak i organizacja chcemy być najlepsi. Dostałem ogromną szansę i postaram się pracować niezwykle ciężko, by okazać w ten sposób swoją wdzięczność – zapewnił w oficjalnym oświadczeniu nicoodoz. – Nie mogę się już doczekać, by rozpocząć pracę z tymi kolesiami. Myślę, że dynamika osobowości oraz stylu gry wraz z Fnatic jako organizacją zadziałają idealnie. Przede mną nowe wyzwania i dużo pracy, ale dam z siebie wszystko, by wznieść siebie i Fnatic na najwyższy poziom profesjonalnego CS:GO – stwierdził z kolei roeJ.

Poszukiwania piątego trwają

Ale to jeszcze nie koniec kadrowych przetasowań. Nadal wszak w zespole brakuje piątego zawodnika i w tej kwestii nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Jak możemy wyczytać w komunikacie organizacji, testy nadal trwają, bo sztab szkoleniowy chce mieć pewność, że znajdzie kogoś, kto idealnie wkomponuje się w już istniejącą czwórkę. Niemniej czasu na sprawdzanie różnych konfiguracji nie ma już zbyt dużo. Wszak już 8 czerwca rusza Pinnacle Cup Championship, czyli lanowy turniej rozgrywany w Szwecji, a Fnatic jest jedną z ekip, które otrzymały zaproszenie. Można więc podejrzewać, że Jamie „⁠keita⁠” Hall chciałby mieć tam do dyspozycji już pełną piątkę.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
William „⁠mezii⁠” Merriman
Nico "nicoodoz" Tamjid
Fredrik "roeJ" Jørgensen
Jamie „⁠keita⁠” Hall (trener)