Łabędzi śpiew zespołu na Majorze

Flames 2.0 pozwolili nam przełamać się na arenie międzynarodowej. HooXi, roeJ, jabbi, nicoodoz i Zyphon wstrząsnęli sceną, przechodząc od otwartych eliminacji do IEM Fall, aż na PGL Majora w Sztokholmie, gdzie udowodniliśmy, że nawet zespół z małym budżetem może dzięki zaangażowaniu, pasji, ekstremalnie ciężkiej pracy i grze zespołowej rzucić wyzwanie drużynom z pierwszego tieru. Nieznaczna przegrana z NIP-em uniemożliwiła nam awans do play-offów i grę w Avicii Arenie, ale dała nam też jasny sygnał, że jesteśmy na właściwej drodze i mamy wszystko, co potrzebne, by znaleźć się wśród najlepszych – wspomina dyrektor generalny organizacji, Steffen Thomsen.

Po Majorze zespół złapał zadyszkę, a transferowe rozmowy na temat przenosin do Complexity Gaming i wynikająca z nich niepewność raczej mu nie pomagały. Ostatecznie jednak zawodnicy pozostali w Copenhagen Flames i ponownie zaskoczyli wszystkich, najpierw awansując na PGL Major Antwerp 2022, a potem zapewniając sobie miejsce w czołowej ósemce zawodów. Dziś wiemy już, że był to łabędzi śpiew składu, bo ten na rzecz Fnatic opuścili dziś Nico „nicoodoz” Tamjid i Fredrik „roeJ” Jørgensen. W związku z tym w CF pozostali tylko dwaj nastolatkowie, Jakob "Jabbi" Nygaard i Rasmus "Zyphon" Nordfoss, a także doświadczony Rasmus "HooXi" Nielsen. – Będziemy szukać nowych domów dla trzech graczy, którzy udowodnili już, że należą do czołówki. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by niezależnie od tego, gdzie pójdą, zapewnić im należyte traktowanie – zapewnił Thomasen.

Flames w poszukiwaniu nowej ekipy

Jednocześnie współwłaściciel Flames zapewnił, iż organizacja bynajmniej nie zamierza się wycofać i zamiast tego chce zbudować nową drużynę, wraz z którą znowu znajdzie się w czołówce. – Naszym celem jest utrzymanie obecnego poziomu gry i wyników. Nasz następny skład będzie pełen potencjału i chociaż wiemy, że powrót na Majora i do grona najlepszych zespołów CS:GO będzie trudny, mamy duże nadzieje i pewność, że taki właśnie jest nasz cel. Planujemy jeszcze bliżej współpracować z naszymi partnerami, wykorzystując ich zasoby w kwestii danych i nauki, by osiągnąć to, co sobie założyliśmy – zakończył działacz CF.