Estoński gracz FaZe o pieniądzach

Estończyk był ostatnio gościem podcastu MST Podcast, którego prowadzącymi są Andrei Zevakin oraz Robin Valting. Sam program nie jest stricte esportowy, bo po prostu zajmuje się światem szeroko pojętej rozrywki. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie rozmowa zeszła na temat pieniędzy, a raczej tego, w jaki sposób profesjonalni gracze CS:GO zarabiają. – W CS-ie mamy podstawowe, comiesięczne wynagrodzenie. Wynagrodzenia są na tyle wysokie, że gracze... Chodzi mi o to, że wynagrodzenia są duże, przez co nagrody pieniężne nie mają tak naprawdę znaczenia. Dlatego jeśli wygrywasz Majora, to jest to po prostu miły dodatek – wyjaśnił 22-letni zawodnik.

@mstpodcast major win is a nice bonus #fyp #ropz #csgo #fazeclan #mstpodcast #missiintoimub #andreizevakin #robinvalting ♬ original sound - mis siin toimub?

Przypomnijmy, że ropz większą część dotychczasowej kariery spędził jako członek mousesports. Niemniej na początku tego roku zmienił on przynależność klubową i dołączył do słynnego FaZe Clanu, wraz z którym wygrał Intel Extreme Masters Katowice, ESL Pro League Season 15 oraz przede wszystkim PGL Major Antwerp 2022. Te trzy triumfy przyniosły formacji w sumie ponad milion dolarów, a przecież w międzyczasie występowała ona również na innych imprezach. Na tej podstawie możemy chociaż w pewnym stopniu wyobrazić sobie, jakie kwoty widnieją na kontraktach, które podpisują najlepsi zawodnicy na scenie Counter-Strike'a.