Występ na lanie po dwóch miesiącach przerwy

Mowa tutaj oczywiście o Ninjas in Pyjamas, którzy z f0restem w składzie wygrali 87 lanowych map z rzędu i dotarli do finału pięciu kolejnych Majorów. W sumie Lindberg w NIP-ie spędził ponad siedem lat, zapewniając sobie status jednego z najlepszych graczy na świecie. Z czasem jednak jego ekipa popadała w coraz większy dół, czego następstwem były kolejne zmiany, a ich ofiarą koniec końców padł i 33-latek. Dlatego też w styczniu 2020 roku przeniósł się on do Dignitas, gdzie występował przez kolejne dwa lata. Niemniej tam nie udało mu się już nawiązać do dawnych sukcesów, a po nieudanym występie na Regional Major Rankings on i jego koledzy zostali przesunięci na ławkę rezerwowych, na której pozostają aż do dziś.

Tak więc od blisko dwóch miesięcy doświadczony Szwed pozostawał poza grą, ale teraz będzie miał okazję, by ponownie zaprezentować się kibicom i to od razu na lanie! Wszystko dlatego, że o pomoc zwróciło się do niego Fnatic, które obecnie znajduje się na etapie kolejnej kadrowej rewolucji. W jej wyniku do zespołu dołączyli pozyskani z Copenhagen Flames Nico "nicoodoz" Tamjid i Fredrik "roeJ" Jørgensen, ale nadal nie wiadomo, kto zajmie ostatni wolny fotel. A tymczasem już 8 czerwca w szwedzkim mieście Lund rozpocznie się Pinnacle Cup Championship i to właśnie podczas tej imprezy f0rest awaryjnie wspomoże swojego byłego pracodawcę, pełniąc podczas turnieju rolę zmiennika.

Powrót na stare śmieci

Dla Lindberga oznacza to szansę, by ponownie przywdziać barwy, w których po raz ostatni wystąpił blisko dwanaście lat temu. Trzeba bowiem wspomnieć, że f0rest był już zawodnikiem Fnatic między styczniem 2006 a grudniem 2010, czyli jeszcze w czasach CS-a 1.6. W tym pięcioletnim okresie skandynawski strzelec miał okazję wznosić mistrzowskie trofea CPL Winter Championship 2006 w Dallas oraz Intel Extreme Masters III w Hanowerze. Co ciekawe, u jego boku pod pomarańczowo-czarną banderą występowali m.in. Björn "THREAT" Pers czy też Christopher "GeT_RiGhT" Alesund, z którymi miał też okazję współpracować w NIP-ie.

Skład Fnatic na Pinnacle Cup Championship:

Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
William „⁠mezii⁠” Merriman
Nico "nicoodoz" Tamjid
Fredrik "roeJ" Jørgensen
Patrik "f0rest" Lindberg
Jamie „⁠keita⁠” Hall (trener)