STS
Arcane Bridging The Rift
fot. Riot Games

Arcane: Za kulisami serialu animowanego Riot Games oraz Fortiche Production

Premiera dokumentu „Bridging The Rift” rozpocznie się 4 sierpnia na kanale YouTube Riot Games – seria przedstawi kulisy produkcji i wyzwania związane z tworzeniem Arcane, opowiadając historię jego powstania w 5 odcinkach publikowanych w każdy czwartek.

Arcane współprodukowane przez Riot Games i francuskie studio animacji Fortiche Production, miało swoją premierę w listopadzie w serwisie Netflix na całym świecie i Tencent Video w Chinach. Serial utrzymywał się na pierwszym miejscu oglądalności przez trzy tygodnie z rzędu, trafiając do top 10 w ponad 52 krajach i utrzymując rzadki wynik 100% krytyków na Rotten Tomatoes. Serial otrzymał ostatnio dziewięć nagród Annie, co czyni go najczęściej nominowanym i nagradzanym serialem roku w takich kategoriach, jak najlepsza telewizja/medium dla szerokiej publiczności, najlepszy projekt postaci i najlepszy scenariusz. Utwór „Enemy”, singiel Imagine Dragons z oryginalnej ścieżki dźwiękowej, osiągnął ponad miliard odtworzeń i trafił na 1. miejsce rockowej listy przebojów Billboardu.

Riot Games postanowił odsłonić kulisy swojej produkcji dzięki serii dokumentalnej „Bridging The Rift”, która rusza 4 sierpnia na kanale Youtube. Od pierwotnego pomysłu do ostatecznej realizacji, poprzez wyzwania, przed którymi stanęły zespoły Riot Games i Fortiche Production. Kulisy Arcane opowiedzą swoją historię w 5 odcinkach, emitowanych w każdy czwartek między 4 sierpnia a 1 września 2022 roku.

Seria stworzona przez francuskie studio Fortiche – które stoi za różnymi projektami Riotu, takimi jak Imagine Dragons „Get Jinxed„, „Rise„, „Warriors” i „ENEMY” czy K/DA „POP/STARS” – przedstawia głośne i burzliwe początki kultowych bohaterów, tj. Jinx, Vi, Caitlyn, Jayce i Viktor oraz napięcia między miastami Piltover i Zaun.

Zapowiedziano także drugi sezon, którego data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NOKOCU Anonymo VALORANT

NOM musi się przełamać. Na drodze stoi Anonymo na fali zwycięstw

Zero Tenacity ucieka w klasyfikacji, Anonymo z piątym punktem z rzędu Na sam początek Anorthosis Famagusta podjęło próbę dogonienia Zero Tenacity w t...