Los dla Polaków niełaskawy

Błażej "zaNNN" Bączkowski i spółka miejsce na szwedzkiej imprezie otrzymali jako jeden z regionalnych mistrzów rozgrywek spod szyldu ESL. Triumfatorzy ESL Mistrzostw Polski dołączyli tym samym do takich drużyn, jak Falcons Esports, Eternal Fire czy też ORDER. Na tym zresztą lista ciekawych zespołów się nie kończy, bo do gry przystąpią m.in. Brazylijczycy z MIBR czy też podopieczni brytyjskiej organizacji Endpoint CeX, którym towarzyszyć będzie powracający do gry po rocznej przerwie Markus "Kjaerbye" Kjærbye. Nie da się ukryć, że szczególnie postawa tego ostatniego, który w 2017 roku w wieku zaledwie 18 lat został wybrany MVP Majora, będzie jedną z tych kwestii, które w największym stopniu zwrócą uwagę kibiców.

My jednak śledzić będziemy przede wszystkim poczynania wspomnianego już Illuminar, które w Jönköping będzie musiało radzić sobie bez wsparcia Piotra "nawrota" Nawrockiego. Wszystko dlatego, że trener mistrzów Polski kilka tygodni temu opuścił ekipę, a jego następca nie został wyłoniony. A nie da się ukryć, że takie wsparcie z pewnością by się IHG przydało, bo już w pierwszej rundzie zmagań rodzima piątka podejmie graczy Virtus.pro występujących pod tagiem Outsiders. Co ciekawe, dla tej drużyny będzie to pierwsza okazja, by pokazać się z dopiero co pozyskanymi z K23 Davidem "n0rb3r7em" Daniyelyanem i Pyotrem "fame'em" Bolyshevem.

Pary 1. rundy ESL Pro League Conference Season 16:

vs vs
MIBR Cowana Gaming TYLOO Strife Esports
vs vs
Encore Esports Club ORDER Endpoint CeX HEET
vs vs
Eternal Fire For The Win Esports Sprout HUMMER Esports
vs vs
VERTEX Esports Club Falcons Esports Outsiders Illuminar Gaming

ESL Pro League Conference Season 16 odbędzie się między 15 a 20 czerwca w Studio Elmia w Jönköping. Poza sześcioma slotami w EPL-u do zdobycia będzie także łączna pula nagród w wysokości 15 tysięcy dolarów. Ta rozdzielona zostanie pomiędzy zespoły, którym nie uda się finiszować w czołowej szóstce.