STS
fot. Riot Games

Kogo wzmocni, a kogo osłabi aktualizacja 12.12 do League of Legends?

Po ogromnej dawce zmian, jaką przyniósł – w związku z masowym zwiększeniem wytrzymałości postaci – patch 12.10, deweloperzy starają się przywrócić jak najlepszy balans gry. Niestety sama aktualizacja z zeszłego tygodnia nie była w stanie poprawić wszystkich aspektów rozgrywki, więc taki będzie też cel patcha 12.12, który zaplanowany jest na czwartek, 23 czerwca.

Tym razem tylko bohaterowie

Aktualizacja 12.12 nie będzie zbyt obszerna i skupi się wyłącznie na zmianach wśród bohaterów. Jej efektem ma być m.in. zbalansowanie postaci leczących, co związane jest z niedawnym osłabieniem Głębokiej Rany. Dodatkowo wzmocnienia mają otrzymać „pety”, czyli przywoływane przez bohaterów jednostki. Finalnie patch ma skupić się też na zmianie ścieżek buildów kilku postaci.

Wzmocnienia Modyfikacje Osłabienia
Amumu Katarina Bel’veth
Annie Annie Shaco Shaco Dr. Mundo
Blitzcrank Yuumi Fiora
Heimerdinger Soraka Janna
Ivern Lucian
Jarvan IV Singed
Seraphine Viego
Yorick Zeri

Oczywiście aktualizacja 12.12 przyniesie również standardowe zmiany balansujące postacie. Na liście znajduje się trzech dżunglerów, którzy nie radzili sobie najlepiej po zmianach wytrzymałości – Amumu, Ivern i Jarvan IV. Osłabienia z kolei uderzą w bohaterów, którzy ostatnimi czasy zyskali na sile. Celowniki deweloperów skierowane są m.in. w Luciana, Fiorę czy Viego. Również Bel’veth, najnowsza postać w League of Legends, może spodziewać się nerfa.

Jak widać, zmian nie ma zbyt wiele. Natomiast zawirowania w balansie, wywołane aktualizacją 12.10, muszą jak najszybciej się ustabilizować. Gracze muszą także przyzwyczaić się do nowych wartości statystyk bohaterów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Załamanie Sentinels, OpTic faworytem. 5 wniosków po grupach VCT: NA Challengers

1. Wielkie załamanie Sentinels Tak, najpopularniejsza drużyna w Ameryce Północnej, a niegdyś także i na świecie, nie wyszła z grupy. No cóż, brak awa...