Kocioł w środku tabeli VRL East: Surge

A już na pewno w komfortowej sytuacji nie znajduje się Enterprise Esports i Anorthosis Famagusta. Obie formacje znajdują się w tym momencie poza strefą gwarantującą miejsce w fazie pucharowej. Zarówno czeska ekipa, jak i podopieczni cypryjskiej organizacji posiadają bilans 5-5. Brakuje im jednego punktu, by dogonić drugą lokatę. Dzisiejsze rozgrywki rozpoczną się właśnie od ich pojedynku, a wynik nie będzie raczej łatwy do przewidzenia. Ostatnim razem to jednak EP było górą.

Następnie Diamant Esports zmierzy się z NOM eSports. Będzie to chyba jedno z ciekawszych widowisk, ponieważ Diamant od minionej kolejki siedzi na pozycji wicelidera. Izraelska organizacja musiała jednak przerwać tydzień temu serię porażek i udało jej się to zrobić przeciwko Anonymo Mentos. Teraz ma szansę wskoczyć jeszcze wyżej i zbliżyć się do upragnionego awansu.

TENSTAR goni, Z10 kontra Anonymo

W trzecim meczu Entropiq podejmie TENSTAR i nie oszukujmy się, Piotr "YouBreak" Chodoła i spółka są tutaj bezwzględnymi faworytami. Warto jednak zaznaczyć, że koszmarne Stage 2 dla EIQ jest już trochę mniej tragiczne. Czesi wygrali w poprzedniej kolejce pierwszy mecz przeciwko Enterprise. TENSTAR ma jednak na celowniku pierwszą lokatę, od której dzieli tę formację zaledwie jeden punkt. Jeśli obecny lider się potknie, sprawa będzie dość prosta...

... a potknąć się może, ponieważ Zero Tenacity już dzisiaj powalczy z Anonymo Mentos. Byli zawodnicy Watahy musieli uznać niedawno wyższość NOM, ale nie zmienia to faktu, że nadal są w zabójczej fromie. To samo zresztą możemy powiedzieć o Z10, które tydzień temu oddało zwycięstwo TENSTAR. Już dzisiaj byłe Ownage podejmie swoich rywali jeszcze z czasów VALORANT East: United i postara się utrzymać na pierwszym miejscu.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w VRL East: Surge:

15 czerwca
17:00 Enterprise Esports vs Anorthosis Famagusta BO1
18:00 NOM eSports vs Diamant Esports BO1
19:00 TENSTAR vs Entropiq BO1
20:00 Zero Tenacity vs Anonymo Mentos BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na Twitchu oraz YouTube.