Illuminar vs Outsiders

O godzinie 19:30 na drodze IHG staną Outsiders. Formacja z Europy Wschodniej do gry przystąpi w odmienionym składzie, bo kilka tygodni temu David „n0rb3r7” Daniyelyan oraz Pyotr „fame” Bolyshev z K23 przejęli fotele Mareksa „YEKINDARA” Gaļinskisa oraz Timura „bustera” Tulepova. Niemniej i w szeregach ekipy znad Wisły nie obyło się bez roszad. Od kilku tygodni wiemy już, że zespół stracił swojego trenera, Piotra "nawrota" Nawrockiego, ale na tym nie koniec. Wszak potwierdzono, że wraz z Illuminar na północ Europy nie udał się Wiktor "mynio" Kruk. Zamiast niego mistrzów Polski wspomagać będzie Piotr „blacktear5” Kasiński, który w barwach IHG grał już w Warszawie przy okazji majowego PLE.GG Gaming Weekend oraz krajowych eliminacji do PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej.

Ale nie samym Illuminar człowiek żyje, bo w gronie uczestników znajdziemy wiele innych ciekawych zespołów. Już o godzinie 12:30 na serwerze zameldują się Brazylijczycy z MIBR, których rywalem będzie kompletnie przebudowana Cowana Gaming. Potem okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieć też takie formacje jak m.in. ORDER, Endpoint CeX, Eternal Fire, Sprout czy też Falcons Esports. Gołym okiem widać więc, że mamy tutaj do czynienia z mocną obsadą tzw. tieru 2. Ale nie wszystkim dane będzie świętować sukces, bo przecież na koniec zawodów tylko sześć drużyn zagwarantuje sobie miejsce w nadchodzącym sezonie ESL Pro League.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League Season 16 Conference:

16 czerwca

1. runda drabinki wygranych

12:30 MIBR vs Cowana Gaming BO3
12:30 TYLOO vs Strife Esports BO3
12:30 Encore Esports Club vs ORDER BO3
16:00 Endpoint CeX vs HEET BO3
16:00 Eternal Fire vs For The Win Esports BO3
16:00 Sprout vs HUMMER Esports BO3
19:30 VERTEX Esports Club vs Falcons Esports BO3
19:30 Outsiders vs Illuminar Gaming BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 Conference zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.