Wzmocnione Acend kontra słabsze M3C

Już o godzinie 16 na serwerze zobaczymy Patryka "starxo" Kopczyńskiego oraz Aleksandra "zeeka" Zygmunta. Ich Acend w pierwszej rundzie fazy pucharowej podejmie M3 Champions, czyli wcześniejsze Gambit. Będzie to więc powtórka z finałów mistrzostw świata! M3C nie jest już jednak tą samą ekipą, jaką było w grudniu. Drużyna z rodakami na pokładzie też ma za sobą przebudowę, która w gruncie rzeczy pozwoliła im w końcu ponownie rozwinąć skrzydła.

Jak wyglądają szanse Acend na awans do drabinki wygranych? Całkiem dobrze. Mehmet "cNed" İpek i spółka w grupie A pokonali wszystkich rywali oprócz Fnatic i zapewnili sobie drugą lokatę. M3C z drugiej strony oddało aż trzy punkty i rzutem na taśmę przyklepało awans do play-offów. Wszystko wskazuje na to, że Polacy wraz z kolegami są w lepszej formie... a może mieli po prostu łatwiejszą grupę? Przekonamy się już o godzinie 16:00. Ktokolwiek przegra to starcie, wyląduje w drabince przegranych.

Team Liquid faworytem

W drugim spotkaniu, zaplanowanym na godzinę 19:00, Team Liquid podejmie FunPlus Phoenix. Ewidentnym faworytem starcia będzie oczywiście ekipa z Adilem "ScreaMem" Benrlitomem. To ona zajęła drugie miejsce w zbiorze B, tracąc fotel lidera na korzyść bardzo dobrego Guild Esports. FPX z drugiej strony nie jest już tak dominującą formacją, jak było podczas Stage 1. Ewidentnie brakuje elementu Kamila "baddyG" Graniczki, z którym formacja pożegnała się po tamtym sukcesie. Ktokolwiek zwycięży w tym pojedynku, trafi do drabinki wygranych. Tam na swojego oponenta czeka już Fnatic, które w grupie A nie przegrało ani jednego meczu. Porażka oznacza dłuższą drogę do finału z drabinki przegranych.

Tak wygląda harmonogram dzisiejszych spotkań w VCT Challengers EMEA Stage 2:

17 czerwca
16:00 Acend Acend vs M3 Champions BO3
19:00 Team Liquid vs FunPlus Phoenix BO3

Spotkania wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games.