Illuminar Gaming 2 : 0 VERTEX EC
Mirage 16:11 Nuke 16:7  Overpass 

Piątkowy mecz rozpoczął się na Mirage'u, który został wybrany przez naszych rodaków. Niemniej to VERTEX wystartowało lepiej, korzystając z atutów, jakie dawała gra w obronie. Zawodnicy z Australii bardzo szybko wyszli na aż sześciopunktowe prowadzenie i byli na najlepszej drodze, by po pierwszej połowie zapewnić sobie naprawdę dobry rezultat. Na całe szczęście Illuminar w porę się przebudziło i jeszcze przed zmianą stron podreperowało swój dorobek. Efekt? Tuż przed przerwą oba zespoły dzieliły już tylko trzy oczka, natomiast po przerwie Polacy wrzucili wyższy bieg. I to dosłownie, bo nagle VERTEX stało się tylko bladym tłem dla świetne dysponowanych oponentów. Błyszczeli szczególnie Błażej "zaNNN" Bączkowski i Bartłomiej "masked" Trybuła, którzy byli prawdziwymi katami. W obliczu ich fantastycznej formy nic dziwnego, że w połowie numer dwa goście zza oceanu zgarnęli zaledwie dwa punkty i ostatecznie ulegli IHG wynikiem 11:16.

Takich emocji nie było już na Nuke'u, bo tam mistrzowie Polski spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na serwerze. No, może nie od razu, bo chociaż to oni zgarnęli trzy pierwsze rundy, to potem pozwolili rywalom doprowadzić do remisu, co z kolei przyczyniło się do delikatnej nerwówki. Na szczęście Piotr "morelz" Taterka i spółka nie stracili głowy i zachowali zimną krew, co z pewnością pomogło im bardzo szybko powrócić na zwycięską ścieżkę. Nie zeszli oni z niej zresztą aż do końca pierwszej połowy, osiągając aż siedmiopunktowe prowadzenie. Niemniej nie był to jeszcze koniec, bo nawet taki rezultat mógł okazać się na nuklearnej mapie niewystarczający. Tym bardziej że VERTEX okazało się lepsze w strzelaniu z pistoletów i miało chrapkę na comeback. Ten na szczęście nie nastąpił, bo Illuminar zręcznie się przełamało i postawiło upragnioną kropkę nad i, triumfując tym razem spokojnym 16:7.


Kolejny mecz z udziałem Illuminar Gaming już w sobotę – wtedy polska piątka o godzinie 19:30 podejmie przegranego pojedynku pomiędzy MIBR a TYLOO. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 Conference zapraszamy do naszej relacji.