Faworyt finału znany

Niestety w wielkim finale portugalskiego turnieju nie zagra Maciej "F1KU" Miklas, którego OG musiało wczoraj uznać wyższość NAVI. Niemniej nie jest to żaden wstyd, bo ukraińska formacja, nawet grając ze zmiennikiem, nadal jest piekielnie mocna. Wskazują na to też eksperci rodzimego bukmachera, czyli STS-u. Według nich to właśnie gracze z Europy Wschodniej uchodzić będą za faworytów niedzielnej potyczki. Wskazuje na to fakt, iż kurs na ich zwycięstwo wynosi 1,43. Ale też nic dziwnego, bo to właśnie pod banderą Natus Vincere występuje Oleksandr "s1mple" Kostyliev, który pewnie zmierza po kolejny w karierze medal MVP. Dotychczas 24-latek wypracował rating wynoszący 1,37, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem na całych zawodach. Co jednak ciekawe, tuż za jego plecami znajduje się jeden z dzisiejszych oponentów.

Wynik 1,30 stał się bowiem udziałem Mathieu "ZywOo" Herbauta. Francuz miewał ostatnio nieco gorsze chwile, ale w Lizbonie wrócił na swój typowy poziom, ciągnąc Vitality niemal za uszy. To dzięki niemu francusko-duński skład ograł m.in. ENCE oraz paiN Gaming i teraz stanie przed szansą, by sięgnąć po pierwszy od pół roku lanowy triumf. Chociaż łatwo o niego nie będzie, co potwierdza fakt, iż sukces popularnych Pszczół eksperci STS-u wycenili na 2,83. Taki kurs świadczy o tym, że chociaż zwycięstwo Vitality nie jest definitywnie wykluczone, to z pewnością będzie można je uznać za pewnego rodzaju zaskoczenie. Ale to dlatego, że w tym roku ekipa ta raczej nie zachwycała i ani razu nie udało jej się dotrzeć chociażby do półfinału którejś z prestiżowych imprez. Ba, nawet w Portugalii nie była ona pierwotnie uważana za kandydata do gry w finale.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


s1mple vs ZywOo

Jak zostało wspomniane, decydujący mecz wiosennych finałów BLAST Premier będzie okazją, by zobaczyć bezpośredni pojedynek s1mple'a i ZywOo, czyli dwóch najlepszych graczy zawodów. Ich esportowa forma może być kluczowa, jeżeli chodzi o końcowy wynik, bo mówimy tutaj o zawodnikach zdolnych do samodzielnego przesądzania o rezultacie poszczególnych rund. A jak będzie dziś? Na papierze większe szanse na udany występ ma Ukrainiec, bo kurs na to, iż to on zdobędzie więcej fragów, wynosi 1,42. Z kolei ewentualny sukces Francuza w kwestii fragowania wyceniono na 2,61. Tak czy inaczej, zapowiada się naprawdę interesujący mecz, ale tylko pod warunkiem, że Vitality utrzyma formę z poprzednich spotkań. A to wcale nie jest takie pewne, bo francusko-duński skład wspólnie w żadnym finale dotychczas nie grał. A to może mieć znaczenie.


Wielki finał BLAST Premier Spring Final 2022 pomiędzy Natus Vincere a Teamem Vitality rozpocznie się o godzinie 18:30 i rozegrany zostanie w systemie BO3. Obejrzeć go wraz z polskim komentarzem będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany