Kolejne ekipy odpadają z gry

Ale zanim skupimy się na tym, co dziać się będzie dziś, przyjrzyjmy się wczorajszym wydarzeniom. Bo to właśnie wczoraj z marzeniami o grze w ESL Pro League musiały pożegnać się trzy kolejne organizacje. Dość niespodziewanie za burtą znaleźli się reprezentanci ORDER, którzy po zaledwie dwóch mapach musieli uznać wyższość niżej notowanego For The Win Esports. Szczególnie bolesny dla graczy z Antypodów był Dust2, bo to właśnie tam zostali oni rozgromieni aż 1:16! Co ciekawe, wynikiem 2:0 zakończyły się także dwa pozostałe niedzielne starcia. W tych poległy Cowana Gaming oraz HUMMER Esports, które okazały się słabsze od dwóch przedstawicieli francuskiego Counter-Strike'a, tj. odpowiednio od Falcons Esports i HEET.

Komplet niedzielnych wyników ESL Pro League Season 16 Conference:

19 czerwca

2. runda drabinki przegranych

12:30 Cowana Gaming 0:2 Falcons Esports Inferno 6:16
Dust2 10:16
16:00 HEET 2:0 HUMMER Esports Inferno 22:19
Dust2 16:11
19:30 For The Win Esports 2:0 ORDER Nuke 16:12
Dust2 16:1

Wszystko albo nic

W poniedziałek dla odmiany tylko dwa mecze. Ale za to jakie! W obu nich stawką będzie przepustka do ESL Pro League, w których to rozgrywkach żadna z pozostałych w grze drużyn nie miała jeszcze okazji występować. Dzień rozpocznie się od derbów Francji, w których naprzeciwko siebie staną Falcons Esports oraz HEET. Dla tej drugiej formacji będzie to też okazja do rewanżu za porażkę w kwietniowym finale ESL National Championship. Ale nas bardziej interesować będzie to, co dziać się będzie po godzinie 19:30. To wtedy właśnie do ostatecznego boju przystąpi Illuminar Gaming, które po wygranych z VERTEX Esports Club i TYLOO spróbuje ustrzelić swoistego hat-tricka. Ostatnią przeszkodą na drodze mistrzów Polski będą Portugalczycy z For The Win Esports, wśród których próżno szukać szczególnie doświadczonych zawodników.

Poniedziałkowy harmonogram ESL Pro League Season 16 Conference:

20 czerwca

3. runda drabinki przegranych

16:00 Falcons Esports vs HEET BO3
19:30 Illuminar Gaming vs For The Win Esports BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 Conference zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.