STS
warzone
fot. Call of Duty

Sezon czwarty Warzone już na serwerach! A w nim między innymi nowa mapa

W środę w godzinach popołudniowo-wieczornych na serwery Call of Duty: Warzone wkroczył sezon czwarty. Nowa mapa nie jest jednak jedyną zmianą, której doświadczyli gracze. Deweloperzy poprawili także wiele innych aspektów rozgrywki, Doszło m.in. do modyfikacji w balansie broni, a także dodano zabudowania na Calderze.

Nowa mapa i aktualizacja starej

Największe emocje, zarówno u graczy, jak i twórców, wywołała Fortune’s Keep, czyli nowa mapa, pełniąca rolę tej bardziej dynamicznej opcji w trybie Resurgence. Położona jest ona na słonecznym Adriatyku i będzie się nieco wyróżniać od Caldery czy Rebirth Island. Dodano do niej nowe elementy rozgrywki, m.in. publiczny event z jednostkami A.I., czy kontrakt, dzięki któremu gracze będą mogli dostać unikalne nagrody, ułatwiające zwycięstwo.

Raven Software nie zapomniało jednak o pacyficznej Calderze, bo wyspę tę również dotknęło kilka zmian. Na planszy pojawiła się nowa-stara lokacja, Storage Town, znana fanom z Verdańska, a także kilka innych pomniejszych przysiółków. Dodatkowo do głównego trybu dodano Złote Karty Dostępu, dzięki którym gracze będą mogli dostać się do bunkrów. Twórcy zdecydowali się również przywrócić samoloty. Ogromną modyfikacją jest zmniejszenie roślinności na Calderze o około 50%, co ma znacznie poprawić widoczność, na którą fani narzekali już przez około pół roku. Co więcej, Raven Software wyszło na przeciw wszystkim zastanawiającym się, od której mapy zacząć, udostępniając playlistę na następne tygodnie. Prezentuje się ona następująco:

Dużo więcej od twórców

Zmiany na planszach to jednak nie wszystko, bo lista usprawnień rozgrywki jest znacznie dłuższa. W grze pojawiły się nieznane dotąd pojazdy, opancerzone SUV-y, a także bankomaty, z których gracze mogą pozyskać dolary. Nowością jest także Granat EMP, który wyłączy elektronikę rywali na pobliskim obszarze. Atuty też zostały lekko zmodyfikowane. Od dziś wśród łupu można znaleźć Ducha, Zwiadowcę Bojowego, Sprintera, Zimną Krew oraz Wzmocnienie. Deweloperzy wprowadzili dodatkowo kilka zmian związanych z kioskami i balonami.

Jak co patch, doczekaliśmy się też poprawy balansu broni. W grze pojawiły się dwie nowe giwery, lekki karabin maszynowy UGM-8 i pistolet maszynowy Marco 5. Osłabienia otrzymały m.in. STG44 oraz H4 Blixen. Lista buffów jest natomiast o wiele bardziej rozległa. Na nią trafiły m.in. Cooper Carbine, Nikita AVT, KG M40, Whitley, Armaguerra 43, Sten oraz wszystkie wyrzutnie. Wprowadzono też kilka zmian wśród karabinów snajperskich oraz dodatków do broni z Call of Duty: Vanguard.

Jak zwykle, pełny opis patcha w języku angielskim dostępny jest na stronie twórców. Aktualizacja waży 21,3 GB dla użytkowników konsoli PlayStation, 27,2 GB dla użytkowników Xboxa oraz 23 lub 26,1 GB dla graczy korzystających z komputerów stacjonarnych (tutaj rozmiar zależy od tego, czy zainstalowane jest Call of Duty: Modern Warfare).

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mistrzostwa Polski w Tekkena

Nadchodzą oficjalne mistrzostwa Polski w Tekkena!

Najlepsi fighterzy w kraju Konkretniej mówiąc, mistrzostwami Polski w Tekkena zajmie się niemiecki oddział rzeczonej firmy, który wspierać będzie Fig...