STS
pfs-finaly LAN
fot. twitter.com/PFS_F1

Zapinamy wirtualne pasy – nadchodzą finały lanowe Polish F1 Series!

Dwudziestu kierowców, cztery wyścigi i jedna nadzieja: poradzić sobie lepiej od rywali, by po zakończonej walce stanąć dumnie na scenie, wznosząc trofeum do góry. W najbliższy weekend, 25 i 26 czerwca, ESPORT SPOT na warszawskim Powiślu zamieni się w arenę simracingowej batalii o zwycięstwo w czwartym sezonie Polish F1 Series. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Polish F1 Series to najbardziej sprofesjonalizowane rozgrywki e-F1 w kraju. Na dystansie trzech sfinalizowanych sezonów można było przyjrzeć się walce czołówki krajowego simracingu, w tym między innymi Patrykowi Krutyjowi – jedynemu jak dotąd Polakowi, któremu udała się sztuka awansu do oficjalnej, prestiżowej serii F1 Esports, czy Tomaszowi Poradziszowi, zakontraktowanego przez zespół McLaren. Rozgrywki z sezonu na sezon przyciągają coraz więcej kibiców, ale i kierowców – czemu z pewnością sprzyja sukcesywnie powiększana pula nagród poszczególnych sezonów. W sezonie czwartym łączna pula nagród przeznaczona dla zawodników wynosi 20 tysięcy złotych.

Pierwsza część obecnie trwającej odsłony Polish F1 Series widziała jednego dominatora. Piotr Stachulec wygrał sześć z dziewięciu rozegranych wyścigów, przewodząc tym samym w klasyfikacji kierowców z ogromną przewagą. I choć reszcie stawki trudno będzie odrobić punktowe straty do lidera, nikt nie zamierza składać broni – kwestią otwartą jest bowiem uzupełnienie miejsc na podium obecnego sezonu, co rozstrzygnięte zostanie podczas wyjątkowego, nieobecnego dotąd na tę skalę formatu. Wszyscy kierowcy w jednej przestrzeni, rywalizujący „ramię w ramię” o osiągnięcie celu – to gwarancja genialnego weekendu!

Zmagania kierowców można będzie oglądać na żywo w ESPORT SPOT na terenie warszawskiej Elektrowni Powiśle. Kierowcy zameldują się na czterech wymagających torach: Włochy (Monza), Singapur, Arabia Saudyjska i Chiny. Akcja toczyć się będzie zarówno w sobotnie, jak i niedzielne popołudnie. Oprócz esportowej walki, na kibiców czekać będzie między innymi strefa z symulatorem, gdzie będzie można sprawdzić się w roli kierowcy wyścigowego, ale też zmierzyć z innymi amatorami szybkiej jazdy w zorganizowanym konkursie z nagrodami

Po więcej szczegółów dotyczących finałowej fazy czwartego sezonu Polish F1 Series zapraszamy na profile rozgrywek w mediach społecznościowych: Facebook / Twitter. Wszystkich, którzy nie będą w stanie pojawić się w Warszawie osobiście, zachęcamy do obecności na transmisji – ta dostępna będzie na platformie Twitch.tv.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Harpoon Team ESCA Gaming Ultraliga

Przed nami dzień pełen wrażeń w ERL-ach

Misfits Premier z szansą na perfekcyjny tydzień Liga francuska po dwóch dniach niesamowitych spotkań daje nam chwilę oddechu, jeśli chodzi o zmagania...