Highway zawalczy z Zarembą w NLC

Wyjątkowo w NLC rozegra się tylko jedno starcie z udziałem naszych rodaków, które odbędzie się o 21. Bifrost (5-3) z Adrianem "Odim11" Krukiem oraz  Jakubem "Highwayem" Baranowskim ma przed sobą pojedynek, który na papierze nie powinien być dla nich ogromnym problemem. Vanir (3-5) jest drużyną średniaków, która dopiero co przerwała serię porażek. Paweł "HeSSZero" Karwot i Maciej "Zaremba" Zaremba radzą sobie z drużynami podobnego kalibru, jednak mają problem z pokonywaniem silniejszych przeciwników. Warto przyjrzeć się zestawieniu na dolnej alejce – Highway dopiero przebija się do opinii publicznej jako obiecujący zawodnik, Zaremba natomiast mimo większego doświadczenia ciągle walczy z demonami przeszłości.

Walka o pierwsze miejsce w Hiszpanii trwa

Ligę hiszpańską rozpoczynamy potyczką drużyn z samego dna tabeli. Movistar Riders (1-7) posiadający w swoich szeregach Łukasza "Pyrkę" Grześkowiaka wydają się być pogodzeni ze swoim losem. UCAM Tokiers (2-6) po incydencie z byłym leśnikiem zyskało pierwsze zwycięstwo. Dominik "ZAMULEK" Biela stoi przed szansą, by wrócić do walki o play-offy, jednak w tym momencie po prostu nie ma miejsca na kolejne porażki. Nowym leśnikiem tej organizacji od dzisiaj będzie Francisco "Thayger" Mazo, do tej pory grający tylko w pojedynczych turniejach lig półprofesjonalnych. Zajął pierwsze miejsce w Liga Nexo, a dziś o godzinie 18:00 zobaczymy, jak zaprezentuje się w samej Superlidze.

Godzina 20 przyniesie nam interesującą batalię. Team Heretics (6-2) z Marcinem "iBo" Lebudą oraz Arturem "Zwyroo" Trojanem ostatnio prezentuje się znakomicie i zdecydowanie zasługuje na pierwsze miejsce w tabeli. Dzisiejszym rywalem tego zespołu będzie Barça eSports (4-4). Esportowa dywizja znanego klubu na razie notuje przeciętne występy mimo składu wypełnionego gwiazdami. Barcy nie należy lekceważyć, jednak jako zespół często gubi się na mapie i nie wie, jak realizować swoje kompozycje. Nasi rodacy wyglądają pod tym względem znacznie lepiej. Na górnej alejce zobaczymy zestawienie topowych graczy w lidze – naprzeciw iBo stanie Jakub "Dreedy" Viceník, który jest gwarancją jakości i jeszcze nigdy nie miał widocznego spadku formy.

G2 Arctic (6-2) odnalazło swój styl. Zespół, który na papierze miał być jedynie średniakiem, dobrze wykorzystuje swoje atuty i rozwija się przy tym z tygodnia na tydzień. Podczas wiosennej edycji dostarczał mieszane wyniki, teraz jednak się to zmieniło. Dojrzał jako kolektyw zawodników, podczas gdy Giants (4-4) ciągle walczą z swoimi problemami. Skład, który miał być samograjem, potrzebuje czasu, aby wybrzmieć. Dziś stoi przed nim nie lada wyzwanie, bowiem podejmie aktualnych liderów. Środkowa alejka przyniesie nam elektryzujące starcie Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika z gwiazdą LEC oraz LCS – mowa oczywiście o Daniele "Jiizuke" di Mauro. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 22:00.

Walki polsko-polskie w Grecji

Zazwyczaj w lidze greckiej widzimy cztery spotkania naszych rodaków. Dzisiaj natomiast czekają nas dwa bezpośrednie pojedynki, chociaż zapowiadają się one na dość jednostronne. Gamespace MCE (2-6) z Michałem "WillTheScout" Hałaczem podejmie Anorthosis Famagusta Esports (6-2), gdzie gra obiecujący leśnik – Kacper "Dagiel" Daglas. Tę potyczkę zobaczymy o godzinie 18.

Bruno "Bruness" Freund dominuje GLL w barwach WLGaming Esports (7-1). Na ten moment tylko jeden zespół może się mierzyć z drużyną Polaka i zdecydowanie nie jest to Zerolag Esports. Ekipa Łukasza "Nasuta" Nasutowicza zajmuje ostatnie miejsce z zaledwie jedną wygraną. To starcie wydaje się być formalnością.

Polacy kontra topowe drużyny w Czechach

Hitpoint Masters jest do tyłu w porównaniu z innymi ligami, bowiem tutaj mamy do czynienia z trzecim tygodniem zmagań. O godzinie 18 zobaczymy mecz z udziałem legendarnej czeskiej organizacji, eSuby (3-1). Dark Tigers (0-4) z polskim strzelcem, Karolem "Sheją" Bieszczadem, raczej nie mają dużych szans na zwycięstwo w tym starciu.

Godzina 20 przyniesie nam batalię topowych ekip z czeskiego regionu – Entropiq (3-1) zmierzy się z SINNERS Esports (3-1). Kamil "Syrpy" Pękacki ma okazję powalczyć z absolutnie topowymi zawodnikami tego regionu. Wieczorem przekonamy się, jak sobie poradzi.

Symeon "Meleks" Smejkal, wspierający Crytpova, zdecydowanie nie ma łatwego terminarza. Do tej pory mierzył się w zdecydowanej większości z najsilniejszymi organizacjami w lidze i dzisiaj zawalczy z aktualnym liderem. Dynamo Eclot (4-0) niespodziewanie podbija scenę, ale czy utrzyma ten stan do samego końca zmagań?

Spotkania możecie śledzić na następujących kanałach: LVP SuperligaNLCHitpoint MastersGLL.