STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Porażka Polek z NAVI Javelins na inaugurację ESL Impact Valencia

Niestety Polki z NAVI Javelins od porażki zaczęły swoją przygodę z ESL Impact Valencia 2022. Rodzimy skład musiał uznać wyższość BIG EQUIPY i tym samym wyczerpał już limit błędów. Jeżeli nasze rodaczki nadal chcą dostać się do play-offów hiszpańskiego turnieju, to muszą wygrać oba czekające je spotkania.

NAVI Javelins 13 : 16
(Dust2)
BIG EQUIPA

Polki zaczęły ten mecz z naprawdę wysokiego C i zgarnęły pierwszą pistoletówkę. To z kolei pozwoliło im zbudować ekonomiczną przewagę, tak cenną po stronie atakującej. Dzięki niej NAVI Javelins dość szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie i wydawało się, że są one na najlepszej drodze, by jeszcze bardziej odskoczyć swoim oponentkom. Problem w tym, że BIG EQUIPA w końcu zgromadziła odpowiednie fundusze i ruszyła po comeback. Co więcej, podopieczne niemieckiej organizacji zrobiły to na tyle skutecznie, że w trakcie kolejnych kilkunastu minut zdobyły aż dziesięć punktów z rzędu, całkowicie dominując nasze rodaczki! Dopiero tuż przed przerwą rodzima formacja się przełamała i dzięki Angelice „Angelce” Kozłowskiej, która weszła na plecy rywalek, ustaliła wynik pierwszej połowy na 5:10.

Problem w tym, że po chwili to BIG okazało się lepsze w strzelaniu z pistoletów, co zdecydowanie nie pomogło NAVI w odrobieniu strat. Ale mimo to polska piątka nie zamierzała się poddawać. Zamiast tego zawodniczki Adriana „AlcesTa” Chyziaka zaczęły sukcesywnie odrabiać swoje straty i z każdą kolejną minutą zbliżały się do swoich oponentek. Nie zatrzymały się nawet, gdy EQUIPA dopisała do swojego konta rundę numer piętnaście. Nadal bowiem istniała szansa na dogrywkę i Polki zamierzały za wszelką cenę do niej doprowadzić. Niestety, gdy wydawało się, że wszystko jest na najlepszej drodze, Javelins zostały zmiażdżone przez Martę Sofię „D7” Asensio Barreirę, która ustrzeliła ace’a i zapewniła swojej drużynie zwycięstwo wynikiem 16:13.


Już o godzinie 20:30 NAVI Javelins pojawią się na serwerze ponownie i wówczas powalczą o pozostanie na turnieju w meczu BO3 z Mindfreak. Spotkanie to wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Impact Valencia 2022 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Krimbo BIG IEM Dallas 2022

FaZe znowu bez tytułu. BIG triumfuje w Roobet Cup i zgarnia 150 tysięcy dolarów

BIG znowu lepsze od FaZe Podopieczni Roberta "RobbaNa" Dahlströma przystępowali do rywalizacji w online'owych zawodach z wielkimi nadziejami, ale już...