STS
Syrpy
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Polacy przed wyzwaniami w ERL-ach

Poniedziałek zaczynamy z emocjami związanymi z Europejskimi Ligami Regionalnymi. Dzisiaj rozgrywają się mecze w NLC, GGL oraz Hitpoint Masters.

Godny przeciwnik dla duetu z Bifrost

Liga północna rozpoczyna szósty tydzień zmagań. Powoli wyłaniają się liderzy oraz kandydaci do wygrania NLC. O godzinie 21 będziemy świadkami spotkania, które na papierze nie jest szczególnie interesujące. JD XL (9-1) jest hegemonem północnej Europy. Akademia drużyny znanej z LEC mimo problemów wewnętrznych w poprzednim splicie, całkowicie rehabilituje się podczas letniej edycji. Vanir (4-6) posiadające w swoich szeregach Macieja „Zarembę” Zarembę  kreuje się natomiast na typowego średniaka w całej lidze. Ciężko oczekiwać od nich pokonania lidera klasyfikacji. Ich nadzieją jest miesiąc miodowy z nowym zawodnikiem na górnej alei. Nie raz widzieliśmy, jak zmiana jednego gracza potrafi zdziałać cuda.

Zaraz po tym starciu, na ekranach monitorów wyświetli się batalia Bifrost (6-4) z Astralis Talent (6-4). Adrian „Odi11” Kruk oraz Jakub „Highway” Baranowski wyciągają z siebie siódme poty, by ich organizacja mogła trafić na European Masters. Niestety pozostali kompani przeżywają gorszy okres. Szczególnie fatalny sezon zalicza legendarny leśnik Danil „Diamondprox” Reshetnikov. Od gracza tego kalibru wymagamy wielkich rzeczy, on natomiast często wykonuje dyskusyjne ścieżki w lesie i daje się wyłapywać. Dodatkowo jego prezencja we wczesnym etapie gry często ogranicza się do ubezpieczania dolnej alei. Astralis Talent prezentuje się o niebo lepiej niż podczas wiosennej edycji. Całkowicie duński skład godnie reprezentuje swój kraj.  To spotkanie będzie niezwykle wyrównane. Polski duet na pewno jest siłą, której nie można zlekceważyć. Zobaczymy czy ich kompani w końcu zaczną dotrzymywać im tempa.

Daglas walczy o drugie miejsce w Grecji

Liga grecka jak zwykle przyniesie nam kilka starć z udziałem naszych reprezentantów. Pierwsza bitwa rozegra się o godzinie 18. Zerolag Esports (1-9) z Łukaszem „Nasutem” Nasutowiczem zmierzy się z Team Refuse (2-8). Aktualnie rodak walczy tylko o punkty ligowe, bo na awans do play-offów nie ma już czas.

Godzinę później WLGaming Esports (9-1) razem z niezastąpionym Bruno „Brunessem” Freundem podejmie Gamespace MCE (3-7). Oczywiście w szeregach tej organizacji występuje Michał „WillTheScout” Hałacz. Nie oszukujmy się, ekipa Brunessa jest tutaj pewnym faworytem. Aktualnie dominuje ona Grecję, a wygrana Gamespace byłaby tutaj niezwykłym zaskoczeniem.

GLL zakończymy zestawieniem ekip, które zacięcie rywalizują ze sobą o drugie miejsce w tabeli. Anorthosis Famagusta Esports (7-3) ma asa w postaci Kacpra „Daglasa” Dagiela. Młody gajowy  każdym tygodniem dąży do poprawiania swojej gry. Olympiacos Alimou (7-3) postanowiło natomiast przebudować swój skład i zebrać obiecujące postaci z Włoch oraz EBL-a. O godzinie 22 przekonamy się, kto na ten moment jest drugą ekipą w Grecji.

Syrpy kontra liderzy regionu

Nie zobaczymy przez dłuższy czas Karola „Sheji” Bieszczada w rozgrywkach ligi czeskiej. Inside Games przesunęło go na ławkę. Dzisiejszego dnia rozegrają się dwa mecze z udziałem naszych rodaków. O godzinie 18, Symeon „Meleks” Smejkal, zawodnik Cryptova (2-4)  prawdopodobnie zdobędzie kolejny punkt walcząc z Dark Tigers (1-5). Wynik drużyny Polaka nie jest najlepszy, jednak do tej pory grał na topowe zespoły w lidze.

Zaraz po tej potyczce Kamil „Syrpy” Pękacki reprezentujący SINNERS Esports (4-2) będzie miał okazję podebrać punkt liderowi Hitpoint, Dynamo Eclot (6-0). Organizacja powiązana ze znanym klubem hokejowym na razie bezkonkurencyjnie dominuje u naszych sąsiadów. Grzesznicy natomiast mają ambicję, by znowu pokazać się na European Masters.

Spotkania możecie śledzić na następujących kanałach: NLCHitpoint MastersGLL.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
avis Incognito veu

Poznaliśmy pary finałów VEU. Z kim zagra Incognito?

Incognito pomści MAJTKOMAT w finałach VEU? Dla polskich fanów nie ma dobrych wieści, ponieważ MAJTKOMAT ostatecznie poległ w boju. Stało się to po po...