STS
Czypsy, Iron Wolves
fot. Iron Wolves

Eścik i Czypsy przed ważnymi starciami w ERL-ach

Wtorek przynosi nam zaledwie sześć spotkań z udziałem polskich zawodników w Europejskich Regionalnych Ligach. Dzisiaj rozegrają się mecze w Niemczech, Grecji oraz Włoszech. Będzie to dzień szczególnie ważny dla Tomasza „Eścika” Skwarczyńskiego.

Być albo nie być dla naszego rodaka ze środkowej alei

Liga niemiecka rozpoczyna szósty tydzień. Powoli robi się niezwykle ciasno w tabeli, szczególnie jeśli chodzi o awans do fazy play-off. GamerLegion (3-7) posiadające w swych szeregach Tomasza „Eścika” Skwarczyńskiego stoi nad przepaścią, gdzie każdy przegrany mecz może oznaczać brak awansu do dalszego etapu. Po zwycięstwie z BIG w poprzednim tygodniu pojawiła się jednak iskierka nadziei. Wiosenni mistrzowie Prime League muszą wygrać większość z ośmiu spotkań, by w ogóle marzyć o dostaniu się na European Masters. MOUZ (5-5) z którym zawalczą już o godzinie 19, jest aktualnie zwyczajnym ligowym średniakiem. Musimy trzymać kciuki za drużynę naszego rodaka, jeśli chcemy zobaczyć go w walce o topowe lokaty.

O godzinie 22 zobaczymy potyczkę najgorszego zespołu w tabeli z najlepszym. BIG (7-3) od początku tego sezonu idzie jak burza, bez przerwy okupując szczyt ligi. Duet znany z Teamu ESCA Gaming nie ma sobie równych na dolnej alejce. Warto nadmienić, że ich sytuacja w tabeli nie jest aż tak pewna. Aktualnie trzy inne ekipy mają ten sam bilans meczowy. Beznadziejny sezon kontynuuje PENTA 1860 (2-8). Organizacja, która w 2021 awansowała do głównej dywizji PrimeLeague, teraz jest zagrożona spadkiem. Dojście Luci „Looca” Hansena dało tej formacji  trochę powiewu świeżości. Zobaczymy, na ile ten miesiąc miodowy będzie dla niej owocny.

Polscy leśnicy podbijają Grecję

GLL powoli zmierza do końca sezonu zasadniczego. Pozostały już tylko trzy dni meczowe. O godzinie 18 zobaczymy bitwę z udziałem Michała „WillTheScouta” Hałacza. Jego organizacja Gamespace MCE (3-7) desperacko walczy o ostatnie miejsce w play-offach. Nasz rodak musi zwyciężyć wszystkie nadchodzące spotkania, by spełnić marzenia o dalszej fazie. Dzisiaj podejmie swojego bezpośredniego rywala w tym wyścigu. HIVE Athens (6-5) może bezlitośnie te pragnienia zdusić.

Bruno „Bruness” Freund natomiast może być zadowolony z aktualnego wyniku. WLGaming Esports  (10-1) nie ma sobie równych. Team Refuse (2-9) może bronić się przed barażami o utrzymanie, jednak na tak dobrego przeciwnika po prostu nie mają większych szans. Tę batalię zobaczymy o godzinie 19.

Anorthosis Famagusta Esports razem z Kacprem „Daglasem” Dagielem (8-3) także cieszy się powodzeniem. Dzisiaj prawdopodobnie zdobędzie kolejny punkt w tabeli. Zerolag Esports (2-9) z Łukaszem „Nasutem” Nasutowiczem jest najgorszym kolektywem zawodników w całej lidze greckiej.  O 20 będziemy mogli zobaczyć ten formalny wręcz występ.

Rewanż Polaków we Włoszech

Liga włoska będzie świadkiem polskich derbów. Godzina 21 przyniesie nam batalię zawodników, którzy grali w Ultralidze podczas wiosennej edycji. GGEsports (1-7) razem z Karolem „xeonerrem” Kowalskim powalczy z Samsung Morning Stars (4-4). Na pozycji wspierającego występuje tam Kacper „Czypsy” Zaparucha, znany z Iron Wolves oraz Illuminar Gaming. Dla Porannych Gwiazd to ważny punkt, którego nie mogą przepuścić. Każde zwycięstwo jest dla nich na wagę złota, w końcu chcą zakwalifikować się do play-offów, a tam są tylko cztery dostępne miejsca.

Zmagania Polaków możecie śledzić poprzez oficjalne kanały lig: GLL (Grecja)PG Nationals (Włochy) oraz Prime League (Niemcy).

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wunder, Fnatic, LEC Summer 2022

Fnatic przejęło zestawienie. Najlepsza piątka trzeciej kolejki LEC

Egzamin zdany na piątkę Mowa tutaj oczywiście o Fnatic, które łatwego zadania nie miało, a sprostało oczekiwaniom. Zespół ten w zeszłej kol...