Ungentium vs
(19:00, BO3)
K23

Dominik "GruBy" Świderski swoją przygodę z turniejem barażowym rozpoczęli wczoraj od meczu z Sangal Esports. Zanosiło się, że Polaków czekać może trudna przeprawa, bo przecież na ich drodze stanął jeden ze spadkowiczów ostatniego sezonu Challenger League od ESL. I ostatecznie faktycznie łatwo nie było, o czym Ungentium przekonało się już na pierwszej mapie, Vertigo. Ta zakończyła się potężnym laniem w stosunku 16:3, jakie rodzimej ekipie sprawili rywale z zagranicy. Na szczęście jednak podopieczni Macieja "Luza" Bugaja zachowali zimną krew i mimo ogromnego oporu rzutem na taśmę przechylili szalę na swoją stronę, triumfując 16:13 na Ancient oraz 16:14 na Duście2.

Tak wydarta wygrana z pewnością pozytywnie wpłynie na morale czwartej drużyny Rankingu Cybersportu. I dobrze się składa, bo w sobotę przed polską piątką stanie jeszcze bardziej wymagający przeciwnik. Tym razem będzie to K23, które potrzebowało zaledwie dwóch map, by rozprawić się wczoraj z Esports Club Kyiv. Ale też nic dziwnego, bo mówimy tutaj o formacji, która w światowym zestawieniu plasuje się na 47. lokacie. Nie będzie więc wątpliwości, że zawodnicy Luza po raz kolejny pojawią się na serwerze bez łatki faworytów, aczkolwiek kończący się sezon wielokrotnie udowodnił już, że taka sytuacja ewidentnie działa na ich korzyść. Być może dziś również tak będzie.


Spotkanie pomiędzy FurryFury Ungentium a K23 wystartuje o godzinie 19:00 i rozegrane zostanie w systemie BO3. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Na koniec warto przypomnieć, że podczas baraży o ESL Challenger League wykorzystywana jest drabinka podwójnej eliminacji, co oznacza, że dopiero dwie porażki oznaczają koniec marzeń o awansie.