Misfits Gaming 1:0 G2 Esports
Irrelevant
Gwen
BrokenBlade
Gangplank
Shlatan
Viego
Jankos
Wukong
Vetheo
Corki
caPs
Sylas
Neon
Zeri
Flakked
Twitch
Mersa
Braum
Targamas
Taric

Na pierwszą krew w tym spotkaniu musieliśmy poczekać aż do trzynastej minuty. Wtedy to na midzie został wyłapany Rasmus "caPs" Winther, ale szybko śmierć swojego kompana pomścił Jankos. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później zabójstwo na swoje konto wpisał również Victor "Flakked" Lirola, aczkolwiek kosztem drugiego już smoka dla Misfits. caPs odkupił swoją wcześniejszą śmierć, samodzielnie pokonując wrogiego marksmana, jednak wkrótce po tym sam pożegnał się z życiem. Ostatecznie wymiany te nie przyniosły rozstrzygnięcia – po dziewiętnastu minutach obie formacje dzieliło raptem kilkaset sztuk złota.

Jeszcze przed pojawieniem się Nashora na mapie G2 wysunęło się na czoło po wygranym teamfighcie o trzeciego smoka w grze, a gdy w 23. minucie udało się wyłączyć z gry Shlatana wydawało się, że przed Samurajami szansa na Barona. Bestii nie udało się zdobyć, lecz kolejna bitka o smoka znów padła łupem G2 i przewaga w funduszach wzrosła po raz kolejny. Misfits nie zamierzali jednak bezczynnie czekać na rozwój wydarzeń i w 27. minucie ruszyli na fioletowego potwora, którego udało się zabić i czmychnąć kosztem życia tylko swojego toplanera. Samo wzmocnienie Nashora natomiast nie przyniosło MSF oczekiwanych rezultatów, ale po wygranej walce w dolnej części Riftu udało się nieco zmniejszyć straty.

Co więcej, w 35. minucie G2 znów dało się zaskoczyć rywalom, którzy raz jeszcze szybko zgładzili Barona i tym razem zrobili z niego odpowiedni użytek, niszcząc inhibitor na bocie. Na ostateczne rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać jednak jeszcze sześć minut. Wówczas to Jankos i kompani zdecydowali się świadomie odpuścić Nashora, aby zdobyć Duszę Smoka Piekielnego. I choć tę faktycznie udało się pozyskać, były to ostatnie chwile przy życiu Samurajów. Pozostała przy życiu trójka graczy Misfits po wygranej walce ruszyła prosto na czerwony Nexus i zakończyła to spotkanie, spychając obrońców mistrzowskiego tytułu na szóstą lokatę w tabeli.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie w ramach czwartego tygodnia LEC. Pierwszą połowę fazy zasadniczej letniego splitu zwieńczy pojedynek pomiędzy Teamem Vitality oraz Fnatic. Więcej informacji dotyczących LEC 2022 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

LEC