Niemieckie igrzyska o topowe lokaty

Do końca fazy zasadniczej Prime League pozostały zaledwie dwa dni meczowe. Aktualnie znamy tylko jedną drużynę, która zakwalifikowała się na European Masters. Jest to oczywiście Unicorns of Love Sexy Edition. Gra o drugie miejsce  w sezonie regularnym nadal się toczy. Dzisiejszy przeciwnik polskiego duetu z BIG (12-4) jest jednowymiarowy. Eintracht Spandau (9-7) popadło w dobrze znaną rutynę – formuła, która działała podczas wiosennego sezonu oraz pierwsze tygodnie lata, po prostu się wyczerpuje. Drużyny potrafią już grać wokół środkowej alejki, która generowała największe zagrożenie w przypadku tego zespołu. Nie należy popadać jednak w przesadny optymizm. BIG to ekipa żyjąca tempem. Gdy traci je na mapie, zaczyna poruszać się jak dzieci we mgle, desperacko szukając możliwości, które są przerostem formy nad treścią. Jeśli jesteście fanami polskiego duetu z Teamu ESCA Gaming, po prostu nie możecie pominąć tego meczu.

Tomasz "Eścik" Skwarczyński wraz z GamerLegion (6-10) nie ma już szans na dostanie się do play-offów, może natomiast pomóc w awansie Polaków na European Masters. Jeśli uda mu się wygrać z SK Gaming Prime (11-5), znacznie osłabi szansę na drugie miejsce dla akademii LEC. Gdyby to mu się udało, stworzyłby naprawdę przyjemną historię. Lato nie było dla niego najlepsze, jednak zobaczymy co przyniesie przyszłość w wykonaniu tego zawodnika.

Dzisiejsze mecze w lidze niemieckiej:

Wtorek, 26 lipca
20:00 Eintracht Spandau vs BIG
Harpoon, marlon
BO1
22:00 SK Gaming Prime vs GamerLegion
Eścik
BO1

Dzisiaj poznamy pierwszego reprezentanta Włoch na European Masters

PG Nationals historycznie tworzyło naprawdę ciekawe historie w play-offach, mając przemyślany i dobrze zrobiony pod to system. Nowe zasady Riotu nakazały lidze zmianę swojego formatu. Obecnie jedna gra w zwycięskim koszyku oznacza awans na European Masters. Macko Esports, mimo krótkiego stażu w lidze, już trzykrotnie dostało się na LoL-owy odpowiednik Ligi Europy. Organizacja ta zawsze tworzy przyzwoite składy. Cyberground natomiast nigdy nie zdołało tam dotrzec. Aktualnie stoi przed pierwszą taką szansą w swojej historii. Na papierze MCK jest tutaj faworytem, a głównym atutem jest. Trudno jednak zaprzeczyć, że Cyberground ma lepsze indywidualności.

Dzisiejsze mecze w lidze włoskiej:

Wtorek, 26 lipca
19:00 Macko Esports vs Cyberground BO5

Zmagania Polaków możecie śledzić poprzez oficjalne kanały lig: PG Nationals (Włochy) oraz Prime League (Niemcy).