Erdote związany z BDS od półtora roku

Erdote dołączył do Teamu BDS na początku 2021 roku, kiedy drużyna występowała jeszcze w La Ligue Française. Natomiast wiosną bieżącego roku, gdy organizacja wykupiła slot do LEC, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends w Europie, został częścią akademii. Udało mu się wtedy zdobyć drugie miejsce w lidze francuskiej i wziąć udział w European Masters, jednak bez większych sukcesów.

Dzięki determinacji podczas bootcampu w Korei, na który BDS po wiosennym splicie zabrało zarówno główny skład, jak i akademię, polski wspierający wywalczył miejsce w startowej piątce. Niestety latem Team BDS radził sobie do tej pory najgorzej ze wszystkich europejskich zespołów, kończąc piąty tydzień z wynikiem 1-10.

Powrót polskiego wspierającego do akademii?

Jak podał Brieuc "LEC Wooloo" Seeger z portalu Upcomer, w tym tygodniu Erdote w składzie LEC ma zostać zastąpiony przez Dino "LIMITA" Tota. Gracz ten przez cały czas był częścią BDS, lecz pozostawał nieaktywny. Natomiast polski wspierający w akademii BDS przejmie fotel Tobiasa "Dreamer Ace'a" Schreckenedera. Zgodnie z doniesieniami Seegera, to właśnie Austriak jest powodem obu zmian. Miał on poprosić BDS o możliwość zaprzestania grania z powodów osobistych.

Jeśli plotka okaże się być prawdą, tak będzie wyglądał skład Teamu BDS:

Team BDS Tobiasz "Agresivoo" Ciba
Jakub "Cinkrof" Rokicki
Ilias "NUCLEARINT" Bizriken
Matthew "xMatty" Coombs
Dino "LIMIT" Tot

W BDS Academy będziemy mogli natomiast śledzić losy tych zawodników:

Team BDS Adam "Adam" Maanane
Théo "Sheo" Borile
Steven "Reeker" Chen
Juš "Crownshot" Marušič
Robert "Erdote" Nowak