Nadal nie wiemy, kto zagra w play-offach

Wtorkowe zmagania rozpoczęły się od pojedynku pomiędzy Komil & Friends a devils.one. Choć początek tego spotkania był bardzo ostrożny w wykonaniu obu zespołów, to przed dwudziestą minutą Diabły zaczęły wychodzić z inicjatywą i zgarniać pierwsze małe zwycięstwa na swoje konto. W 22. minucie Dominik "Domoles" Nowacki i spółka zdobyli wzmocnienie Duszy Smoka Piekielnego. Od tego momentu ich rywale nie mieli najmniejszych szans. Mecz zakończył się w trzydziestej minucie i dał devils.one nadzieję na zakwalifikowanie się do play-offów. Gracze tej formacji przypieczętowali też ostatnią lokatę KNF w tej odsłonie Ultraligi.

Następnie na Summoner's Rifcie pojawili się Team ESCA Gaming oraz Goskilla. Drużyna Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego dziś od samego startu wykazywała się lepszymi umiejętnościami. We wczesnych fazach gry szczególnie dobrze wyglądał Szymon "Ben3k" Przygoński. Do kluczowej walki w spotkaniu doszło w 23. minucie. Wtedy ESCA zniszczyła swoich rywali, a następnie zgładziła Barona. Dalsza część meczu była już tylko formalnością. Nexus Goskilli wybuchł w 34. minucie, co oznacza, że TEG nadal pozostaje w szalonej walce o play-offy.

AGO ROGUE przegrywa, Z10 pojedzie na EUM

Następnie doszło do największego zaskoczenia obecnego sezonu. Nie Illuminar Gaming, nie Zero Tenacity, a Gentlemen's Gaming okazało się być drużyną, która przerwała serię 16 zwycięstw AGO ROGUE w Ultralidze. Pomimo niewielkich potknięć GGM było w stanie narzucać tempo od samego początku spotkania. Do częściowego rozstrzygnięcia spotkania doszło w 33. minucie. To właśnie wtedy oba zespoły zebrały się w okolicy dolnej rzeki, gdzie rozpoczęła się niezwykle krwawa i paniczna walka. Górą wyszło z niej Gentlemen’s Gaming, zgarniając Duszę Smoka Oceanicznego. Chwilę później spotkanie zakończyło się, a Tomasz "Badlyyga" Bałdyga i spółka są o krok bliżej od play-offów Ultraligi.

W czwartym meczu zmierzyli się Iron Wolves oraz Forsaken. Wilki postawiły dziś na skalujący draft, co okazało się być bardzo dobrym wyborem. Choć drużyna Sauliusa "Sauliusa" Lukošiusa wyszła na prowadzenie już w okolicy 15. minuty, to do zakończenia meczu upłynęło sporo czasu. Na definitywny koniec musieliśmy poczekać aż do 38. minuty. Zwycięstwo w tym starciu dało WOLF nadzieję na udział w play-offach. Wszystko będzie zależało od jutrzejszych wyników. Z drugiej strony, po dzisiejszej porażce Forsaken nie ma już matematycznych szans na top 6. Oznacza to, że pomimo inwestycji w tak silny skład, sezon zakończył się dla tej organizacji porażką.

Na sam koniec pozostał jeden z najważniejszych meczów tego sezonu. Na Rifcie zawalczyli Illuminar Gaming i Zero Tenacity, czyli drużyny będące w tabeli zaraz za AGO ROGUE. Spotkanie z początku było wyrównane, ale w środkowej fazie gry przewaga lekko przechyliła się na szalę Sebastiana "Sebekxa" Smejkala i spółki. I choć IHG bardzo długo się broniło i było w stanie ratować się z opłakanych sytuacji, finalnie poległo. Trzynasta wygrana Z10 gwarantuje tej drużynie drugie miejsce w fazie zasadniczej ósmego sezonu Ultraligi, a także udział w letnim European Masters.

Wyniki wtorkowych meczów w Ultralidze prezentują się następująco:

26 lipca
17:00 Komil & Friends 0:1 devils.one BO1
18:00 Team ESCA Gaming 1:0 Goskilla BO1
19:00 Gentlemen’s Gaming 1:0 AGO ROGUE BO1
20:00 Iron Wolves 1:0 Forsaken BO1
21:00 Zero Tenacity 1:0 Illuminar Gaming BO1

Już jutro ruszają ostatnie mecze w fazie zasadniczej Ultraligi. Transmisję będzie można śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu, Youtube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: