Diabły z ostatnią szansą

Dzisiejsze zmagania rozpoczną się od meczu, w którym zmierzą się Zero Tenacity oraz devils.one. Pierwszy z tych zespołów, wygrywając wczoraj z Illuminar Gaming, zagwarantował sobie drugie miejsce w fazie zasadniczej Ultraligi, a tym samym udział w European Masters 2022 Summer. Dla Sebastiana "Sebekxa" Smejkala i spółki spotkanie to nie ma więc żadnego znaczenia. Tego samego nie można powiedzieć o Diabłach. One wciąż walczą o miejsce w play-offach. Rywal jest bardzo silny, ale by dostać się do topowej szóstki, trzeba się wykazać. Dodatkowo devils.one musi liczyć na szczęśliwe wyniki w innych dzisiejszych spotkaniach – sama wygrana z Z10 tutaj nie wystarczy.

Następnie na Summoner's Rifcie pojawią się Forsaken i Komil & Friends. Niestety dla obu tych drużyn walka formalnie się już zakończyła, bo nie mają żadnych szans, by zagrać w play-offach. Komil & Friends zamyka tabelę z wynikiem 4-13, a Forsaken, choć plasuje się aktualnie na siódmej lokacie ex aequo z devils.one i Teamem ESCA Gaming, z powodu słabych wyników w drugiej części sezonu i beznadziejnych rezultatów head-to-head pożegnało się wczoraj z marzeniami o play-offach. I choć Patryk "Mystiques" Piórkowski i spółka są faworytami w tym meczu, to nawet najpewniejsze zwycięstwo im już nie pomoże.

Losy drużyn są w ich rękach

W trzecim spotkaniu Iron Wolves będzie walczyło o niezwykle cenny punkt z Goskillą. Wczorajsza wygrana z Forsaken dała Wilkom sporą dawkę nadziei na zakwalifikowanie się do play-offów. Przed ekipą Sauliusa "Sauliusa" Lukošiusa stoi jeszcze jednak jeden rywal. GSK, choć udział w fazie finałowej ma już zapewniony, nadal walczy o jak najlepszą lokatę. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu zagwarantowałoby Gorylom czwarte miejsce, a tym samym uniknięcie Illuminar Gaming w pierwszej rundzie play-offów. Stawka tego spotkania jest zatem niezwykle wysoka i oba zespoły to wiedzą.

Około godziny 20 rozpocznie się pojedynek pomiędzy Gentlemen's Gaming a Teamem ESCA Gaming. Po wczorajszej wygranej z AGO ROGUE nikt nie może być tak pewny siebie jak Dżentelmeni. Jeśli dziś zwyciężą, to dopełnią swój miracle run, który nie powiódł się wiosną. Z drugiej jednak strony ESCA również nadal pozostaje w grze i walczy o play-offy. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu jest kluczowe dla drużyny Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego. Natomiast jeśli Kameleony przegrają, będą mogły pożegnać się z topową szóstką. Byłby to ogromny smutek dla organizacji. Wszak wiosną zdobyła ona drugie miejsce i reprezentowała Ultraligę na European Masters.

Na sam koniec Ultraligi pozostaje nam mecz, w którym zawalczą AGO ROGUE i Illuminar Gaming. W teorii nie będzie on miał żadnego wpływu na miejsca obu ekip w fazie zasadniczej, ale może mieć inne znaczenie. Wczoraj GGM pokazało, że RGO nie jest niepokonane, dając znak innym zespołom, że też mogą wygrać. Gdyby IHG dziś zwyciężyło, zyskałoby sporo pewności siebie bezpośrednio przed play-offami, tym samym nadszarpując nieco reputację akademii Łotrzyków.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

27 lipca
17:00 Zero Tenacity vs devils.one BO1
18:00 Forsaken vs Komil & Friends BO1
19:00 Iron Wolves vs Goskilla BO1
20:00 Gentlemen’s Gaming vs Team ESCA Gaming BO1
21:00 AGO ROGUE vs Illuminar Gaming BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: