O pierwszych informacjach związanych z roszadami w BDS pisaliśmy już wczoraj. Dziś dowiedzieliśmy się, że zgodnie z oświadczeniem, przyczyną zmian jest prośba o wycofanie się z rozgrywek dotychczasowego wspierającego BDS Academy, Tobiasa "Dreamer Ace'a" Schreckenedera. Jak podaje BDS, wynikła ona z powodów osobistych gracza. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że organizacja cały czas miała zakontraktowanego innego supporta, Dino "LIMITA" Tota, który wiosną występował w składzie LEC, a obecnie pozostawał nieaktywny.

Zasada dwóch weteranów

Europejskie Regionalne Ligi, w tym La Ligue Française, w której występuje BDS Academy, rządzą się swoimi prawami. Jeden z punktów regulaminu zezwala jedynie dwóm weteranom na występowanie w zespole biorącym udział w rozgrywkach. Weteranem jest osoba, która rozegrała minimum 50% gier w fazie zasadniczej Ligi Profesjonalnej (LEC) w przynajmniej dwóch z trzech splitów. Oznacza to, że warunki te spełniają zarówno Adam "Adam" Maanane, jak i Juš "Crownshot" Marušič. LIMIT, również będący weteranem, nie może zatem dołączyć do akademii. Dlatego BDS postanowiło przesunąć Erdote w to miejsce.

Szanse BDS i akademii

Prawdą jest, że główna drużyna BDS nie ma już zbyt dużych szans na zakwalifikowanie się do play-offów LEC 2022 Summer. Z drugiej jednak strony akademia ma już pewne miejsce w fazie finałowej LFL i będzie walczyć o wyjazd na European Masters. Może to oznaczać, że degradacja Erdote wcale nie będzie miała negatywnych skutków. Warto pamiętać, że dobry występ na EU Masters bardzo premiuje graczy i zwiększa ich szansę na awans do LEC.

Tak wygląda aktualny skład Teamu BDS:

Team BDS Tobiasz "Agresivoo" Ciba
Jakub "Cinkrof" Rokicki
Ilias "NUCLEARINT" Bizriken
Matthew "xMatty" Coombs
Dino "LIMIT" Tot

Natomiast ci gracze będą występować w BDS Academy:

Team BDS Adam "Adam" Maanane
Théo "Sheo" Borile
Steven "Reeker" Chen
Juš "Crownshot" Marušič
Robert "Erdote" Nowak