Misfits Premier nadal walczy o play-offy

Kończymy fazę zasadniczą LFL-a z wielkimi rumieńcami na twarzy. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że to ostatni sezon w tej lidze dla Misfits Premier. Główna dywizja sprzedała swój slot w LEC-u hiszpańskiemu Teamowi Heretics. Tak więc MSF z pewnością chciałoby zakończyć przygodę z LFL-u udanym akcentem, ale Króliki po wczorajszym niezwykle bliskim meczu z Karmine Corp nadal nie są pewne play-offów. Dziś zmierzą się z drugą najgorszą drużyną w lidze. Ostatnie tygodnie rozgrywek pokazały, że po słabym początku akademia MSF jest w stanie konkurować z najlepszymi, więc bitwa z przedostatnią ekipą nie powinna sprawić kłopotu.

Na ten pojedynek będziemy musieli jednak poczekać – wcześniej Mirage Elyandra (3-14) wraz z Oskarem "Raxxo" Bazydło rozegra swoje ostatnie starcie przed barażami. Pojawiają się plotki, że nawet po utrzymaniu miejsca w lidze organizacja zamierza sprzedać slota. Zaraz po tym spotkaniu czeka nas mecz z udziałem GameWard (10-7), które złapało zniżkę formy zaraz przed play-offami, co nie jest najlepszym sygnałem. Ekipa Pawła "Czekolada" Szczepanika i Dawida "Melonika" Ślęczki nadal walczy o drugie miejsce w lidze, jednak szanse są na to tylko matematyczne.

Jakub "Jactroll" Skurzyński wraz z Vitality.Bee (11-6) ma już praktycznie zapewnioną pozycję wicelidera francuskiej ligi, co oznacza awans na European Masters. Widać jednak przepaść między tym zespołem, a LDLC OL. Znacznie więcej będzie się działo w walce o drugą lokatę, na którą chrapkę wciąż mają GameWard oraz Team BDS Academy. I to właśnie akademia BDS będzie dzisiejszym rywalem Pszczół, a oprócz batalii o fotel wicelidera czeka nas też starcie polskich wspierających. Naprzeciwko Jactrolla stanie bowiem powracający do BDS Academy Robert "Erdote" Nowak.

Dzisiejsze mecze Polaków w lidze francuskiej:

Czwartek, 28 lipca
18:00 Team GO vs Mirage Elyandra
Raxxo
BO1
19:00 Solary vs GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
20:00 Vitality.Bee
Jactroll
vs Team BDS Team BDS Academy
Erdote
BO1
22:00 Team Oplon vs Misfits Misfits Premier
Kackos, Shlatan Czajek, Woolite, Vander
BO1

G2 Arctic walczy o trzecie miejsce w fazie zasadniczej Superligi

Hiszpańska Superliga zmierza do końca fazy zasadniczej. Dzisiaj poznamy ostatnią drużynę w play-offach, a o szósty slot powalczą Finetwork KOI (8-9) oraz Fnatic TQ (8-9) w bezpośredniej konfrontacji. Przed sezonem wokół obu drużyn było ogromne zainteresowanie – teraz zobaczymy, która organizacja okaże się rozczarowaniem. UCAM Tokiers (7-10) może być zadowolone ze swojego wyniku, patrząc na wszystkie zawirowania wokół tej formacji. Movistar Riders (5-12) natomiast okazali się przykrą niespodzianką ligi. Dziś obie te formacje staną w szranki w meczu, który nie wpłynie w żadnym stopniu na rozstawienie w play-offach.

O godzinie 20:00 Team Heretics (12-5) podejmie Barçę eSports (9-8), aczkolwiek zespół Marcina "iBo" Lebudy i Artura "Zwyroo" Trojana ma już zapewniony udział w European Masters oraz miejsce w górnej drabince play-offów. Morale buduje u nich również fakt, że w kolejnym sezonie zobaczymy tę organizację w LEC-u. G2 Arctic (10-7) wraz z Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem oraz Sebastianem "Colorem" Czyżykiem nadal walczy o trzecią lokatę, która gwarantuje wybór swojego przeciwnika w play-offach. Patrząc na to, że historycznie ta drużyna trafiała na najsilniejszych rywali, wykluczenie problematycznego zestawienia może być zbawienne.

Dzisiejsze mecze Polaków w lidze hiszpańskiej:

Czwartek, 28 lipca
18:00 UCAM Tokiers
ZAMULEK
vs Movistar Riders
Pyrka
BO1
20:00 Barça eSports vs Heretics
iBo, Zwyroo
BO1
21:00 Giants vs G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1

Polski duet walczy o European Masters w Niemczech

Niemieckie Prime League nadal pozostaje nierozstrzygnięte, jeśli chodzi o drugą lokatę dającą awans na European Masters. Niestety, we wtorek Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz oraz Igor "marlon" Tomczyk  przegrali z Eintracht Spandau (10-7). Aktualnie BIG (12-5) musi wygrać z E WIE EINFACH (4-13), co samo w sobie nie powinno być problematyczne. Ich lokata zależy jednak również od SK Gaming Prime (12-5). Akademia zespołu grającego w LEC-u w razie wygranej z PENTĄ 1860 od razu awansuje na drugą pozycję, a tym samym wywalczy przepustkę na European Masters. GamerLegion (6-11) z Tomaszem "Eścikiem" Skwarczyńskim nie gra już o nic. Dla tego zawodnika zaczyna się sezon ogórkowy.

Dzisiejsze mecze Polaków w niemieckiej lidze:

Czwartek, 28 lipca
21:00 E WIE EINFACH vs BIG
Harpoon, marlon
BO1
22:00 GamerLegion
Eścik
vs Schalke 04 BO1

HeSSZero oraz Syrpy walczą o drugą lokatę w Czechach

Liga czeska również zmierza do końca. Znamy już cztery drużyny, które zagrają w play-offach. Nie zobaczymy tam niestety Symeona "Meleksa" Smejkala. Cryptovie (6-7) zabrakło jednego punktu meczowego, by tam awansować. SINNERS Esports (9-4) wraz z dwójką Polaków w składzie ma szansę zdobyć drugie miejsce w fazie zasadniczej. Musi jednak wygrać w pojedynku z niekwestionowanym liderem ligi, jakim jest Dynamo Eclot (12-1), a Entropiq (10-3) musi przegrać z eSubą (7-6). Wtedy dzięki lepszemu bilansowi zwycięstw w drugiej połowie sezonu Grzesznicy zdobyliby drugie miejsce.

Dzisiejsze mecze Polaków w lidze czeskiej:

Czwartek, 28 lipca
18:00 Cryptova
Meleks
vs Dark Tigers BO1
19:00 Dynamo Eclot vs SINNERS Esports
HeSSZero
BO1

Spotkania możecie śledzić na następujących kanałach: LVP Superliga, LFL z angielskim komentarzemPrime LeagueHitpoint Masters.