"Odchodzę od profesjonalnego grania"

Dość powiedzieć, że Źli Geniusze w tym roku zagrali tylko na jednym znaczącym turnieju. tj. w ESL Pro League Season 15. W tym wypadku z pewnością pomógł im fakt, iż ich organizacja jako partner ESL miała zapewnione miejsce, bo gdyby nie to, to i o grę w EPL-u mogłoby być trudno. A przynajmniej tak pozwalają domniemywać wątpliwe osiągnięcia EG w turniejach eliminacyjnych, w których drużyna wzięła udział. Największym cieniem kładzie się oczywiście brak awansu na upragnionego Majora, ale to tylko wierzchołek góry lodowej, będącej udziałem Evil Geniuses w pierwszej połowie sezonu. Tak więc wszyscy zastanawiali się, czyja głowa poleci w następstwie tych rozczarowań i dziś wiemy już, że więcej w barwach formacji oglądać nie będziemy Jacky'ego "Stewie2K" Yipa.

Mogę z ekscytacją ogłosić, że jako członek kreatorów treści Evil Geniuses będę streamować VALORANTA oraz Counter-Strike'a. Jednocześnie odchodzę od profesjonalnego grania, by móc w pełni skupić się właśnie na streamowaniu. Dziękuję tym, którzy przy mnie byli, ale także i wszystkim innym! Moja przyszłość nie jest jeszcze przesądzona – ogłosił 24-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wygląda więc na to, że nie chodzi tutaj o całkowite zakończenie kariery, a tylko jej czasowe zawieszenie. A dodajmy, że chodzi tutaj o karierę naprawdę bogatą, spędzoną m.in. w Cloud9 oraz Teamie Liquid i naznaczoną licznymi sukcesami, w tym triumfem podczas ELEAGUE Major Boston 2018.

Kolejna przebudowa Evil Geniuses

A co w takim razie ze składem CS:GO w Evil Geniuses? Jak podaje serwis HLTV, z tego ustąpić ma jeszcze William "⁠RUSH⁠" Wierzba, zaś w ich miejsce organizacja miałaby zatrudnić Sanzhara "⁠neaLaNa⁠" Iskhakova z K23 oraz Kévina "⁠misutę⁠" Rabiera z Teamu Vitality. Z kolei funkcję trenera według BLIX miałby objąć Daniel "vorborg" Vorborg, który w przeszłości odpowiedzialny był już za wyniki Copenhagen Flames. Jednocześnie wspierać go miałby Damien "maLeK" Marcel, czyli... były trener właśnie EG. O jakie konkretnie wsparcie chodzi? To nie jest jeszcze jasne i niewykluczone, że więcej światła na całą sprawę rzuci nam dopiero ewentualne oficjalne ogłoszenie.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Evil Geniuses będzie wyglądać tak:

Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte
Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
Timothy „autimatic” Ta
Sanzhar "⁠neaLaN⁠" Iskhakov
Kévin "⁠misutaaa⁠" Rabier
Daniel "vorborg" Vorborg (trener)