STS
fot. Activision

2,55 miliona dolarów do wygrania! Ruszają finały Call of Duty League 2022

Co prawda mamy dopiero sierpień, ale na scenie Call of Duty przyszłą już pora, by podsumować sezon. Przed nami bowiem finały COD League 2022, podczas których uczestnicy walczyć będą o niebotyczną pulę nagród w wysokości aż 2,55 miliona dolarów! Ogromne pieniądze, na które chrapkę ma osiem formacji.

Czy ktoś zatrzyma FaZe?

Ów ósemka to ekipy, które w trakcie czterech tegorocznych Majorów oraz eliminacji do nich zgromadziły najwięcej punktów rankingowych. W tym gronie zabrakło miejsca dla triumfatorów Minnesota RØKKR MAJOR II, czyli Los Angeles Guerrillas. Skład z Miasta Aniołów w pozostałych turniejach tego sezonu wypadł bowiem przeciętnie, a na zawodach w Arlington oraz Toronto nawet nie awansował. W efekcie podzielił on los Florida Mutineers, Minnesota RØKKR oraz Paris Legion, dla których również zabrakło miejsca na finałach. Szczególne powody do wstydu mają tutaj paryżanie, którzy rozgrywki kończą z… zaledwie 20 punktami na koncie, bo z większości imprez odpadali oni jako pierwsi.

Na drugim biegunie znalazła się natomiast Atlanta FaZe. Alec „Arcitys” Sanderson i jego koledzy każdego z Majorów kończyli na podium i chociaż żadnego z nich nie wygrali, to trzykrotnie finiszowali na drugiej lokacie i raz na trzeciej. Nic więc dziwnego, że podczas zawodów w Galen Center uchodzić oni będą za faworytów do końcowego triumfu, tym bardziej że to przecież oni będą bronić wywalczonego w sezonie 2021 tytułu. Ale zespół ze stanu Georgia z pewnością będzie musiał mieć się na baczności, bo każde jego potknięcie może zostać wykorzystane przez innych kandydatów, czyli chociażby OpTic Texas i Los Angeles Thieves. Zespoły te fazę zasadniczą zakończyły tuż za plecami FaZe i w przeciwieństwie do swojego najgroźniejszego rywala potrafiły wygrać Majora. A teraz z chęcią powtórzą swój wyczyn.

Harmonogram pierwszej rundy spotkań:

  • 21:00 – London Royal Ravens vs Seattle Surge (BO5)
  • 22:30 – Los Angeles Thieves vs Boston Breach (BO5)
  • 00:00 – OpTic Texas vs Toronto Ultra (BO5)
  • 01:30 – Atlanta FaZe vs New York Subliners (BO5)

Wszystkie mecze Call of Duty League Championship Weekend 2022 wraz z angielskim komentarzem oglądać można pod tym adresem. Sam turniej potrwa do 7 sierpnia, a jego triumfator zgarnie główną nagrodę w wysokości aż 1,2 miliona dolarów!

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Arcane Bridging The Rift

Arcane: Pierwszy odcinek Bridging the Rift jest już dostępny

Riot Games przedstawia Bridging the Rift, serię dokumentów, które pozwolą zajrzeć za kulisy tworzenia serialu animowanego Arcane, opartego na hitowej...