Perfekcyjny start organizacji

Karmine Corp siało spustoszenie od samych początków swojego istnienia. Wiosną 2021 roku organizacja dołączyła do La Ligue Française i stanęła na najwyższym miejscu podium zarówno w rozgrywkach fazy zasadniczej, jak i w play-0ffach. Dzięki temu uzyskała ona awans na swoje pierwsze European Masters, które wygrała, w finale pokonując BT EXCEL z wynikiem 3:1. Latem, pomimo drugiego miejsca w lidze, sukces KCORP na arenie międzynarodowej powtórzył się. Tym razem rywalem drużyny w finale było Fnatic Rising. Warto wspomnieć, że przez cały tamten rok reprezentantem francuskiej drużyny był polski dżungler, Jakub "Cinkrof" Rokicki.

W 2022 doszło do częściowej przebudowy składu. Do Karmine Corp dołączył m.in. Martin "Rekkles" Larsson, przez co rzesza fanów organizacji bardzo się zwiększyła. Dalsza dominacja francuskiej drużyny nie była żadną niespodzianką. Choć w wiosennych rozgrywkach European Masters KCORP musiało zacząć zmagania już od play-inów, to bez problemu pokonało wszystkich, którzy stanęli na drodze. Rekkles i spółka zwyciężyli we francuskim finale, w którym zmierzyli się z LDLC OL.

Koniec sukcesów

Niemniej letnia edycja LFL nie poszła już po myśli KCORP. Drużyna miała problem z niektórymi z przeciwników, ale szczególnie słaba okazała się być końcówka fazy zasadniczej. Po niej francuski hegemon ledwie zakwalifikował się do play-offów, kończąc z bilansem 9-9.

Faza pucharowa ligi francuskiej rozpoczęła się w tym tygodniu. Rywalem KCORP w pierwszym spotkaniu było GameWard, czyli drużyna dwóch Polaków, Dawida "Melonika" Ślęczki i Pawła "Czekolada" Szczepanika. Spotkanie w formacie BO5 zakończyło się zwycięstwem GW 3:1, co oznacza eliminację Karmine Corp z dalszych rozgrywek, a także brak szans na udział w European Masters.

Zatem która z drużyn Europejskich Lig Regionalnych zasiądzie teraz na tronie? W znacznej części rozgrywek kończą się teraz play-offy, choć niektóre formacje, które zawalczą na European Masters, poznaliśmy jakiś czas temu. Turniej rozpocznie się już wkrótce, bo 24 sierpnia.