STS
EMUHLEET Theia Dignitas
fot. twitter.com/EMUHLEET

Niespodzianka za oceanem! Evil Geniuses przejmują kobiecy skład Dignitas

W 2020 roku kobiecy skład CS:GO związany wówczas z Dignitas postanowił dzielić swój czas pomiędzy grę Valve, a zdobywającego wówczas coraz większą popularność VALORANTA. Z czasem zresztą zawodniczki z Ameryki Północnej całkowicie przerzuciły się na produkcję Riot Games, a teraz niespodziewanie zmieniły organizację.

Koniec wieloletniej współpracy z Dignitas

Piszemy „niespodziewanie”, bo trzon ekipy, tworzony przez Emmalee „EMUHLEET” Garrido, Amandę „rain” Smith oraz Melisę „Theię” Mundorff, był związany z formacją spod żółto-czarnego sztandaru od wielu lat. Tyczy się do szczególnie dwóch pierwszych strzelczyń, które do Dignitas trafiły jeszcze w lutym 2017 roku. Co więcej, z organizacją tą mogły świętować m.in. zdobycie dwóch mistrzowskich tytułów Intel Challenge Katowice w CS:GO, do których dołożyły również medale tak znaczących imprez, jak GIRLGAMER Esports Festival czy też DreamHack Showdown. Także w VALORANCIE wyglądało to nieźle, bo zawodniczki należały do ścisłej czołówki północnoamerykańskiej sceny i każdą kolejną odsłonę VALORANT Champions Tour Game Changers kończyły na czołowych lokatach, chociaż nigdy nie udało im się zająć pierwszego miejsca.

Ale nic straconego, bo już na przełomie września i października kolejna odsłona zawodów spod szyldu VCT. Niemniej do tej EMUHLEET i jej koleżanki przystąpią już w nowych barwach, tworząc pierwszy w historii kobiecy skład Evil Geniuses w VALORANCIE. – Osiem lat temu stworzyłam ten zespół wraz z rain i Xp3, mając przy tym jeden cel: stać się najlepszą i to niezależnie od tego, co trzeba będzie przy tym zrobić czy poświęcić. Wiele razem osiągnęliśmy. Pięć mistrzostw świata, ponad 20 wielkich finałów, tworząc więź na całe życie. Dziękuję, Dig, za ostatnie pięć lat waszego wsparcia w podążaniu za marzeniami i za niesamowite wspomnienia. Teraz jednak pora na nowy rozdział. Ciężko pracowałyśmy, by osiągnąć nasze cele w VALORANCIE i wiem, że dzięki zasobom EG to znowu będzie nasz czas – zapewniła Garrido.

Skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

Emmalee „EMUHLEET” Garrido
Amanda „rain” Smith
Melisa „Theia” Mundorff
Juliana „showliana” Maransaldi
Stefanie „Stefanie” Jones
David „Xp3” Garrido (trener)
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
bds, cinkrof

BDS przełamuje passę przegranych w LEC. Ekipa Polaków pokonuje EXCEL

Team BDS 0:1 EXCEL ESPORTS Agresivoo Ornn Finn Gnar Cinkrof Xin Zhao Markoon Wukong NUCLEAR...