STS
fot. StarLadder

Nowy gracz i trener. Liquid wzmacnia się przed walką o mistrzostwa świata

Rok teamu Team Liquid finiszował w najlepszej czwórce mistrzostw świata w VALORANCIE. Czy teraz uda się powtórzyć ten wyczyn? Pewności nie ma, tym bardziej że na ten moment ekipa braci Benrlitom nie może być nawet pewna, czy na VALORANT Champions w Stambule pojedzie.

Liquid po wielu tygodniach w komplecie

O tym, jaki będzie los międzynarodowego składu, przesądzą nadchodzące eliminacje ostatniej szansy, które Liquid rozpocznie w poniedziałek od starcia z BBL Esports. Dotychczas nie było jednak pewne, w jakim konkretnie składzie zespół zaprezentuje się na serwerze. Wszak jeszcze w czerwcu na ławce rezerwowych wylądował oddany niedawno do Acend Travis „L1NK” Mendoza, z kolei Aurimas „Dreamas” Zablockis, który zajął miejsce Brytyjczyka, ostatecznie nie przekonał do siebie graczy TL i po zaledwie miesiącu podziękowano mu za współpracę. W ten sposób w drużynie powstał drugi wakat. Drugi, bo jeszcze w maju piątka spod znaku konia straciła wsparcie trenera i od tego czasu musiała sama radzić sobie pod względem taktycznym.

Ale to już przeszłość, bo wreszcie po wielu tygodniach obie luki zostały zapełnione. I tak piąty fotel zajął Dmitriy „dimasick” Matvienko, który pochwalić się może bogatym doświadczeniem zarówno w CS:GO, jak i w VALORANCIE. W tej pierwszej grze reprezentował Gambit Esports i AVANGAR, z którym zagrał nawet na Majorze, w drugiej zaś przywdziewał już barwy FPX czy też Ninjas in Pyjamas, chociaż w tym drugim wypadku skończyło się na testach. Co ciekawe, ów testy miały miejsce w czasie, gdy szkoleniowcem NIP-u był Emil „eMIL” Sandgren. A wspominamy o Szwedzie dlatego, że to właśnie on objął teraz stery w Liquid. – Jestem niesamowicie zaszczycony. Będę nosić tę koszulkę z dumą i dawał z siebie wszystko – zapewnił 27-latek, który jeszcze do niedawna prowadził kobiecy skład Guild X.

Skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Dom „soulcas” Sulcas
Adil „ScreaM” Benrlitom
Elias „Jamppi” Olkkonen
Nabil „Nivera” Benrlitom
Dmitriy „dimasick” Matvienko
Emil „eMIL” Sandgren (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Flakked, G2 Esports, LEC Spring Split 2022

G2 Esports triumfuje w kolejnej odsłonie szlagieru LEC

Fnatic 0:1 G2 Esports Wunder Jarvan IV BrokenBlade Sejuani Razork Wukong Jankos Pantheon Hu...