Dudek przetarł szlaki

Tego typu karty w ubiegłorocznej odsłonie produkcji otrzymali m.in. Ole Gunnar Solskjær, Robbie Keane czy też Antonio Di Natale. W ten sposób nagrodzony został także nasz rodak, Jerzy Dudek. I jak nietrudno się domyślić, miało to związek z jego występem w finale Ligi Mistrzów UEFA w 2005 roku, w którego trakcie Liverpool odrobił stratę trzech goli i ostatecznie pokonał Milan w serii rzutów karnych. – Po stracie trzech bramek w pierwszej połowie wielu by się już poddało. Ale zainspirowany niesamowitą pogonią kolegów z drużyny, którzy doprowadzili do remisu, Dudek wiedział, że teraz on musi stanąć na wysokości zadania. I tak właśnie zrobił. Kiedy w dogrywce w niesamowity sposób obronił strzał Andrija Szewczenki, a zaraz potem dobitkę, kibice uwierzyli, że to może być wieczór Liverpoolu. I to on przypieczętował triumf The Reds w konkursie rzutów karnych, broniąc uderzenie właśnie Szewczenki. Jerzy Dudek przekuł nadzieję w chwałę zwycięstwa – możemy wyczytać na oficjalniej stronie gry.

Czas na Ebiego!

Okazuje się jednak, że prawdopodobnie w FIFIE 23 otrzymamy kartę z kolejnym polskim piłkarzem. Jak podaje znany insider, Fut Sheriff, w nadchodzącym tytule w trybie FUT będziemy mogli zdobyć kartonik z Euzebiuszem Smolarkiem! Popularny Ebi ma na swoim koncie 47 występów w reprezentacji Polski, w których trakcie zdobył 19 bramek. To on strzelił dwa gole podczas historycznego triumfu nad Portugalią w 2006 roku. Jeżeli chodzi o jego karierę klubową, to napastnik związany był m.in. z Feyenoordem oraz Borussią Dortmund – ba, z tym pierwszym zespołem w sezonie 2001/02 zdobył nawet Puchar UEFA. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak ewentualnie miałaby prezentować się karta Smolarka i który konkretnie jego występ miałaby upamiętniać. A jest to o tyle istotne, że Bohaterowie FUT w najlepszy sposób łączą się nie tylko ze swoimi rodakami, ale także z zawodnikami z ligi, której dotyczy ich wyróżnienie.

FIFA 23 swoją premierę będzie mieć 30 września. Gra ukaże się m.in. na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, tj. PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, na których wykorzystywać będzie technologię HyperMotion2. Ponadto w produkcji po raz pierwszy w historii dostępne będą kobiece kluby z Anglii oraz Francji. Więcej informacji na temat nadchodzącej odsłony serii znaleźć można pod tym adresem.